Nekrásnější zimní dekorace

Stalo se velmi hezkým zvykem dekorovat si byt podle ročního období. Na jaře chystáme především velikonoční výzdobu, v létě máme interiér plný květin, s podzimem přichází ovoce a příprava na halloween. Zimní dekorace jsou hlavně vánoční, nic nám ovšem nebrání připravit si výzdobu takovou, kterou můžeme ponechat po celou zimu.

Z přírodnin se na zimní dekorace hodí větve jehličnanů a šišky. Doplňte vším, z čeho můžete udělat sněhové vločky či koule, mašlemi, peřím i živými květy a výsledek bude dokonalý. Několik tipů přinášíme i my.

Zimní věnec na dveře či na stůl

Asi není rodina, kde by na stole chyběl adventní věnec se čtyřmi svícemi, které se postupně zapalují během adventních nedělí. Věnec ovšem nemusí být jen adventní, můžete si připravit dekoraci, jíž budete zdobit jídelní stůl, případně konferenčníi stolek po celou zimu, nebo ho zavěsíte na zeď či venkovní dveře.

K výrobě takového věnce potřebujete korpus (slaměný, polystyrénový a podobně), vázací drát, tavící pistoli a vše, čím můžete věnec nazdobit: šišky, mašle, peříčka, kaštany, hvězdičky z papíru, alobalu, háčkované a další. Zimní věnec si můžete klidně vyrobit z různě velkých bambulek, ideálně v zimních barvách, tedy bílé, šedé a všech odstínech modré. ručně dělané dekorativní věnce a svícny na stůl jsou stálicemi mezi zimními ozdobami interiéru.

Dekorace na okna

Za okny v posledních letech trůní nazdobené truhlíky, plné ozdobených jehličnatých větviček a LED světýlek, které se dají načasovat a svítí v předem určené hodiny. Kromě větévek využijete opět šišky, kaštany, slaměnky, dřevěné či plastové zápichy – vše, co odolá vlhku a mrazu.

Na zimu se zdobí i okenní tabule. Můžete použít umělý sníh ve spreji, který podle šablon se zimními motivy nastříkáte přímo na sklo, nebo si dekorace vystřihnete z papíru a zavěsíte do oken. Krásné jsou sněhové vločky a girlandy zvonečků, andílků i například sobů. K výrobě papírových dekorací můžete použít i roličky od toaletních papírů, z těch se dá přímo čarovat.