Nejkrásnější pláže v Egyptě

Moderní  hotely, nádherné pláže, kouzelné korálové ostrovy, mořské želvy nebo delfíni, to vše na vás čeká na dovolené v Egyptě. Jemný písek na plážích s výhledem na romantickou krajinu ocení celá rodina. Egypt je znám svými krásnými plážemi a proto vybrat tu nejlepší pro vaší dovolenou není nic jednoduchého. Které stojí bezesporu za pozornost?

Sharm el Luli

Ideálním místem pro potápění, při kterém máte možnost zahlédnout mořské želvy a rejnoky, taková je pláž Sharm el Luli. Romantickou atmosféru tu nasajete hned, při prvním okamžiku, a to díky téměř nedotčené exotické přírody a nádherně průzračnou vodou v moři. Tento ráj na zemi najdete v letovisku Marsa Alam. Divoká příroda zde ukrývá i stejnojmennou průzračnou lagunu.

Sharks Bay Beach

Nedaleko letoviska Sharm El Sheikh leží pláž s děsivým názvem. Bát se však nemusíte. Na žraloka zde narazit je vzácné, druhy žraloků, které tu údajně žijí, nejsou nebezpeční. Dlouhá písečná pláž, moře láká ke šnorchlování v křišťálové vodě, návštěvníky přitahuje i plavba lodí ze zálivu na otevřené moře.

Ras Um Sid

Velice dobrou vybavenou pláží na jihu zálivu Naama Bay je Ras Um Sid. Přes svůj nabízený komfort patří mezi klidné pláže vhodné pro celou rodinu. S výhledem na Rudé moře můžete relaxovat dle libosti. Za povšimnutí stojí korálové útesy či vzácné druhy ryb při oblíbeném potápění. Připraveni tu jsou i na milovníky všech možných vodních sportů.

Sharm el Naga

Na pobřeží Rudého moře najdete další krásnou písečnou pláž. Nachází se přibližně 50 km od letoviska Hurghada. V případě, že se vám tato pláž zalíbí, není problém zde trávit celou dovolenou. Několik hotelů poskytuje ubytování v těsné blízkosti pláže. Vrak lodi pod hladinou vody potěší nadšence potápění, romantici budou nadšeni z nádherné přírody všude kolem. Celá zátoka je chráněnou oblastí.