Naučte se oblékat podle typu své postavy a vždy budete vypadat skvěle!

Každá žena je jiná a má jiný typ postavy. Právě podle toho byste se měly oblékat. Ne každá žena ví, jaké oblečení jí bude nejvíce slušet. A právě špatný výběr střihu nebo vzoru je důvodem, proč si zbytečně přidáváte opticky kilogramy navíc a ukazujete to, co byste nejvíce chtěla schovat. Poradíme vám, jaký typ oblečení byste měla mít ve skříni podle typu postavy. Existují celkem 4 typy:

  • jablko,
  • hruška,
  • rovný typ (tzv. okurka),
  • přesýpací hodiny.

Móda pro typ jablka

Ženy s postavou jablka musí odvést pozornost od většího bříška. Nabídka oblečení pro zdravotní sestry vám s tím pomůže v zaměstnání, jestli pracujete ve zdravotnictví. Obecně jsou skvělé výstřihy do V, tmavé barvy nebo úzké kalhoty s vyšším pasem. Vyhýbat byste se měla širokým páskům nebo upnutým šatům. Jednoduše všemu, co bude zvýrazňovat vaše břicho.

Co by měla nosit postava hrušky?

Hrušky by se měly soustředit na prsa, krk a ramena. Máte širší dolní polovinu těla, takže od ní musíte odvést pozornost. Nejlepší jsou topy nebo šaty, které zvýrazní poprsí. Kalhoty by měly být rovné. Když si k nim vezmete podpatky, bude to vypadat geniálně. Upnuté šaty, sukně ani kalhoty vám nebudou slušet. A vyhýbejte se také volným vrškům.

Nejlepší kousky pro rovný typ postavy

Rovné postavy bojují s nedostatkem křivek. Musíte si je proto vyrobit sami pomocí oděvů. Vyzkoušejte sesterské šaty, které se budou hodit i ženám mimo zdravotnictví. Nebojte se využívat vzory, materiály a textury. Krátké sukně nebo šortky pro vás budou skvělou volbou. Špatné budou pytlové střihy, které nezvýrazní žádnou část těla nebo šaty bez pasu. Naopak šaty s páskem vám udělají velkou službu.

Dokonalé oděvy pro postavu přesýpacích hodin

Přesýpací hodiny jsou ideální postava, po které mnoho žen touží. Máte velkou výhodu, protože stačí zvýraznit přirozenou linii svého těla. Šaty s páskem nebo kalhoty do pasu a výstřih budou dokonalou volbou. Zvýrazněte svůj pas, ukažte větší poprsí (pokud ho máte) a zapomeňte na volné oblečení. Máte dokonalou postavu, tak se za ní přestaňte stydět a ukažte ji světu!