Lehké letní líčení? Postačí vám pouze těchto pět produktů

Mnoho žen se v létě prakticky nelíčí. A pokud ano, tak používají pouze jemně zvýrazňující přípravky. Důvod je prostý, vysoké teploty dokážou rychle zhatit pracně vytvořený make-up a o to skutečně nikdo nestojí. Jaké přípravky vám pomohou k lehkému letnímu líčení, aniž byste se musely bát kosmetické katastrofy?

Podkladová báze s SPF

Pokud existuje produkt, který by ve vaší taštičce s líčidly neměl chybět, pak je to podkladová báze pod make-up s SPF. Ta vám pleť nejen sjednotí a připraví na aplikaci dalších přípravků, ale především ji ochrání před škodlivým UV zářením. Během léta čelí pokožka záplavě slunečních paprsků prakticky nepřetržitě a jediné, co vás před nimi může alespoň trochu uchránit, je SPF. Proto jej ze své zkrášlovací rutiny určitě nevyškrtávejte.

Jemně krycí make-up

Poté, co jste si na pleť aplikovaly podkladovou bázi, přichází na řadu samotný make-up. V létě volte spíše make-up s lehčí texturou a jemným krycím efektem. Dopřejte si pouze pár kapek, které podtrhnou váš tón pleti, ale zároveň nezakryjí drobné pihy. Díky tomu bude líčení vypadat přirozeně. Make-up naneste štětcem nebo beauty blenderem. V obou případech však dbejte na jejich pravidelné mytí a údržbu. Předejdete tak zbytečným pupínkům, které mohou být způsobeny nečistotami z kosmetických pomůcek.

Gel na obočí

Jedním z takzvaných must-have produktů léta je bezpochyby gel na obočí. Ledabyle upravené obočí působící přirozeným a trochu nepoddajným dojmem je obrovským hitem. Proto klidně zapomeňte na precizní vykreslování obočí tužkou. Chopte se bezbarvého nebo jemně tónovacího gelu na obočí a několika jednoduchými pohyby vyčešte obočí směrem nahoru. Díky tomu lehce zvýrazníte barvu obočí a podtrhnete jeho tvar.

Bronzer

Ani bez bronzeru se v létě neobejdete. Nebo možná lépe řečeno, bez bronzeru se v létě rozhodně neobejdete. Málokteré líčidlo umí taková kouzla jako právě bronzer. Navíc během slunných dní budete chtít zdůraznit karamelový odstín kůže získaný z opalování na pláži. A jak jinak jej podpořit než právě třpytivým bronzerem. Při jeho aplikaci se ale držte staré dobré rady, že méně je někdy více. Nechcete přece připomínat disko kouli.

Voděodolná řasenka

Závěrečným krokem lehkého letního líčení je voděodolná řasenka. Pochopitelně můžete aplikovat i tu klasickou, nicméně mějte na paměti, že obyčejná řasenka se vám během dlouhého pobytu ve vysokých teplotách může rozpít. Proto pokud chcete, aby make-up na vašem obličeji vydržel co nejdéle, vsaďte raději na tu voděodolnou.