Konec chloupků na těle! Jak je odstranit v pohodlí svého domova?

Chloupky na ženském těle nejsou společensky přípustné posledních 100 let. Od začátku tohoto trendu se rozvinulo mnoho způsobů, jak odstranit chloupky z těla. Některé z nich jsou bolestivé, jiné vůbec nebolí. Některé vám vydrží jen pár dní, zatímco jiné i několik měsíců. Podívejme se na 5 metod, které vám pomohou s odstraněním chloupků z vašeho těla:

  • holení žiletkou,
  • epilace voskem,
  • epilace cukrovou pastou,
  • klasický epilátor,
  • IPL epilátor.
Zdroj obrázku: LIGHTFIELD STUDIOS / stock.adobe.com

Žiletka je základní vybavení každé ženy

Holení (depilace) je základním způsobem, jak získat dokonale hladké nohy i podpaží. Žiletky a holicí strojky vám zajistí dlouhou pokožku, ale pouze na pár dnů. Vždy musíte pamatovat na to, že žiletka potřebuje mokrou kůži a pěnu na holení (nebo mýdlo). Tato metoda je naprosto bezbolestná a vhodná hlavně pro mladé dívky nebo ženy s jemným ochlupením.

Epilace voskem je efektivní

Vosk je velmi známou metodou, jak se doma zbavit chloupků. Použít můžete vosk teplý, studený nebo na páscích. Hladké nohy vám vydrží 4 až 6 týdnů. Musíte jen počítat s tím, že tato metoda je poměrně bolestivá. Navíc není vhodná pro citlivou pokožku kvůli podráždění. Jestli si nejste jistí citlivostí své pokožky, vyzkoušejte vosk na malém místě. Jestli budete bez reakce, můžete potřebovat.

Cukrová pasta není příliš známá, ale funguje lépe než vosk

Tato metoda se dostává do popředí, ale stále není příliš známá. Přitom si ji můžete zakoupit v každé drogerii. Je mnohem méně bolestivá než epilace voskem a hladké nohy vám vydrží asi 4 týdny. Stejně jako předchozí metoda, ani cukrová pasta se nehodí pro citlivou pokožku. Vyzkoušejte ji proto na malé části pokožky, abyste zjistili reakci své kůže na tento produkt.

Epilátory jsou skvělou investicí

Na trhu najdete nespočet epilátorů, které vytrhají vaše chloupky jako velmi rychlá pinzeta. Chloupky vytrhnou celé i s kořínkem (stejně jako ostatní typy epilace). Díky tomu budete mít hladké nohy nebo podpaží po 4 až 6 týdnů. I zde se musíte připravit na bolest, jestli máte trochu citlivější pokožku. A tato metoda může pokožku také podráždit.

Epilace IPL je nejmodernějším způsobem, jak se zbavit chloupků

Nejmodernější metodou odstraňování chloupků je IPL epilátor. Pracuje na principu pulzního světla. Citlivá pokožka může být po použití podrážděná, jako kdybyste se spálili. Navíc je tato metoda ideální pro ženy, které mají světlou pokožku a tmavší chloupky. Velkou výhodou je, že tato metoda nebojí a hladká kůže vám vydrží až 8 týdnů.

Na trhu najdete i další metody pro odstranění chloupků, které můžete vyzkoušet. Může se jednat například o odstranění pomocí krystalu. Jde o poměrně zdlouhavou metodu, ale postupně by vaše chloupky měly přestat růst. Každá žena si dříve nebo později najde dokonalou metodu pro sebe, která jí bude nejvíce vyhovovat. Jaká metoda je nejlepší pro vás? A kolik z těchto metod jste již vyzkoušely?