Jaké lodičky zvolit na pracovní schůzku?

Jaké lodičky jsou vhodné do práce? A které raději nechat doma? Nakombinovat pracovní outfit je někdy velkým oříškem, zvlášť pokud vás čeká důležitá schůzka, porada či výstup před kolegy. V takových situacích musí vše dokonale ladit. Jaké boty tedy zvolit, abyste se cítila sebejistě a pohodlně? 

Lodičky k pracovnímu či společenskému outfitu padnou dokonale. Co se týče barev, do pracovního prostředí se hodí spíše střídmé odstíny. Volte tedy ideálně černé lodičky, béžové lodičky či hnědé lodičky. Také jemné pudrové odstíny růžové jsou decentní a do práce se budou hodit. Volit můžete jak matné, tak i lakované lodičky. K tomu správně zvolený outfit a úspěšný pracovní den bude samozřejmostí!

Zdroj foto: Phindulo T/peopleimages.com / stock.adobe.com

Co rozhodně nebrat

Při výběru pracovního outfitu do kanceláře se vyhněte příliš vysokým podpatkům. Podpatky nad 10 cm mohou v pracovním prostředí působit lascivně. Dámské lodičky s takovým podpatkem si nazujte raději na mimopracovní volnočasové aktivity. Také je zapotřebí si chůzi na podpatcích nacvičit. Ideální prostředí je doma. Zejména nové boty je dobré před jejich užíváním trochu prošlápnout. Pokud máte kožené lodičky, ty se tak díky tomu stihnou roztáhnout pro potřeby vašich nožek.

I když máte pohodlné lodičky vhodné do práce, nezachrání vás, pokud k nim oblečete nevhodné ošacení. Vyvarujte se příliš krátkým šatům a sukním, průsvitnému oblečení a také velmi vyzývavé výstřihy nejsou příliš vhodné. Neměla byste to také přehánět s flitry a vykukující spodní prádlo je v práci tabu. Nezapomeňte si své lodičky do práce vyčistit. Umazané lodičky zrovna dvakrát dobrý dojem neudělají.

Čemu budou lodičky slušet?

Délku sukně nebo šatů volte po kolena či lehce nad. Vhodný je také dámský kostýmek či společenské kalhoty s blejzrem, případně sakem. V létě budou vypadat hezky páskové lodičky, ve kterých budou navíc vaše nohy dýchat. Lodičky hnědé barvy sladíte s odstíny modré, růžové, červené a také s černou a bílou. Volte decentní odstíny a vyhněte se křiklavým barvám. 

Světle růžové lodičky vyniknou v kombinaci s bílou, pastelově modrou či šedou. Do stejného odstínu obuvi můžete sladit prvky outfitu jako halenku či třeba barvu nehtů a odstínu rtěnky.

Na Rieker-eshop.cz své nožky do práce jistě řádně vybavíte. Pokud nemáte striktně daný dress code, můžete do práce využít také mokasíny či polobotky. Zkrátka není nad to se v práci cítit dobře. Tak pohodlí a stylu zdar!