Jak vybrat vysavač s ohledem na cenu i výkon

Dosloužil vám vysavač a vy si bez tohoto šikovného domácího pomocníka neumíte představit každodenní chod vaší domácnosti? Pak si určitě pohráváte s myšlenkou, jak vybrat vysavač, aby vám vyhovoval po cenové i praktické stránce. Jestliže jste vysavač kupovali před několika lety, pak budete s největší pravděpodobností zaskočeni současnou nabídkou, která je více než pestrá a rozmanitá. Není se tedy čemu divit, že mnoho lidí dnešním modelům příliš nerozumí a s výběrem vysavače si tak neví příliš rady. Potřebujete-li nový model, ale nechcete si koupit zajíce v pytli, pak si nenechte ujít náš dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak vybrat vysavač, abyste pro sebe pořídili skutečně jen to nejlepší.

Jak vybrat vysavač v několika krocích

Vybrat vysavač není jen tak. I když se v pestrém sortimentu dají pořídit i levné modely, nikdo nechce koupit zajíce v pytli a investovat tak peníze do kousku, který nebude stát za nic. Díky následujícím krokům pro vás bude výběr nového vysavače hračka!

 1. Příslušenství

  Příslušenství zahrnuté v ceně jistě není na škodu, ovšem rozhodně byste si nový vysavač neměli vybírat jen podle toho. Do standardního vybavení vysavače se zahrnuje sací trubice a podlahová trubice. Mezi doplňková příslušenství, která budou u vybraného modelu třešničkou na dortu patří: HEPA filtr, turbokartáč, náhradní sáčky, hubice.

 2. Filtrace

  Současná nabídka vám dává možnost volit mezi dvěma možnostmi filtrace: suchou a mokrou, případně se může jednat o jejich kombinaci. Suchá filtrace v podobě sáčků zachytí mikročástice, roztoče i plísně a bohatě stačí běžným uživatelům. Mokrá filtrace je rovněž velmi účinná, ale bohužel si nedokáže poradit s různými alergeny. Nevýhodou mokré filtrace je nutnost pravidelného čištění nádoby s odpadem.

 3. Příkon a výkon

  Průměrné vysavače mají příkon v rozmezí od 1000-2000W. Obvykle platí, že čím větší výkon, tím účinnější vysávání. Doporučujeme volit takový vysavač, který bude mít sací výkon minimálně 300W, neboť takové modely jsou vhodné jak pro hladké povrchy, tak i pro koberce.

  Pokud chcete mít ještě mnohem širší informace o vysavačích, můžete si také přečíst velmi obsáhlý článek o výběru vysavače na webu Arecenze.cz