Jak vybrat vhodnou tiskárnu pro vaši domácnost?

Zvažujete nákup nové tiskárny, ale nevíte, jak vybrat tu nejlepší právě pro vaše potřeby? Tiskáren je na trhu celá řada a liší se nejrůznějšími parametry. Každý typ se pak hodí na jiné použití. Než se pro konkrétní model rozhodnete, přečtěte si o hlavních rozdílech.

Chcete tisknout barevně nebo černobíle?

Základem a vůbec první otázkou by měl být barevný nebo černobílý tisk. Podle toho se snáze rozhodnete mezi inkoustovou a laserovou. Pokud čas od času barevný tisk vyžadujete, bude pro vás lepší tiskárna inkoustová. Ta si skvěle poradí i s tiskem barevných fotografií na speciální papír. Za vytištěnou stranu sice v porovnání s laserovou zaplatíte o něco víc, ale kdykoliv podle potřeby můžete zvolit černobílý nebo barevný tisk bez omezení.

Naopak na černobílý tisk je vhodná a ekonomičtější tiskárna laserová. Není sice univerzální jako inkoustová, protože s tiskem fotografií si úplně neporadí, ale do kanceláře bude vhodným řešením. Jako náplň do takové tiskárny budete pořizovat tonery. Existují i laserové tiskárny s možností barevného tisku, ty se ale prodraží. Podle typu vaší tiskárny pak vaše požadavky na náplň vyřeší třeba nabídka tonerů Canon. Řiďte se vždy podle konkrétního modelu a rad výrobce.

Jak často budete tisknout?

Pokud hodláte mít doma tiskárnu jen na občasné vytisknutí dokumentu, lepší volbou je laserová. Problémem inkoustové tiskárny je, že při delším nepoužívání mají náplně tendenci zasychat. Podle toho, jak často chcete tisknou vám také napoví, kolik se vyplatí do tiskárny investovat. Podle vybraného modelu poté najděte náplně. Širokou nabídku i podle výrobců vám nabídne třeba tonerdepot.cz, kde najdete náplně do laserových i inkoustových tiskáren.

Díky mnoha recenzím navíc na internetu najdete nejrůznější porovnání a testy, podle kterých se při výběru můžete také řídit. Dle potřeb můžete na trhu najít mnoho modelů s moderními funkcemi jako doplněk, které možná oceníte.

Zdroj obrázku:
CIGI / Shutterstock.com