Jak vybrat ledničku – jaké funkce by měla mít ta pravá

Ledničku nevybíráme nijak často, běžně nám jedna vydrží 10 i více let. A když už si jdeme vybrat novou, může nás překvapit, jaké funkce ty nejnovější typy lednic mají. Také vám vaše původní lednička dosloužila? Pak se vám bude hodit vědět, jakými funkcemi moderní chladničky disponují.

Obvykle se při výběru nového spotřebiče orientujeme podle ceny a energetické třídy. V případě ledničky to samozřejmě platí také – čím nižší energetická třída, tím ekonomičtější provoz. Nicméně řídit se nižší cenou nemusí být úplně správné. Někdy totiž stačí si trochu připlatit a získáte lednici s funkcemi, které ty nejlevnější typy nemají. 

Užitečné funkce moderních ledniček

Když se kromě základních parametrů zaměříte i na vybavení ledničky a její nadstandardní funkce, nemůžete udělat chybu. Čím víc užitečných funkcí a vychytávek, tím lepší uživatelský komfort vám lednice poskytne. Co všechno může vaše příští lednice dokázat?

Funkce No Frost

Nenámrazový systém patří dnes už k běžným přídavným funkcím a usnadňuje vám údržbu ledničky. Na rozdíl od automatického odmrazování, které zjednodušuje zbavení se námrazy v lednici, je No Frost funkce zárukou toho, že žádná námraza nevznikne.

Invertorový kompresor

Toto vybavení u ledničky často přehlédneme, protože nám není úplně jasný rozdíl mezi kompresorem běžným a invertorovým. V čem je tedy ten druhý lepší? Invertorový kompresor si sám reguluje svou rychlost, čímž snižuje opotřebení a prodlužuje si tak životnost.

Nulová zóna

Další novou vychytávkou nejmodernějších ledniček je nulová zóna – místo, kde se teplota drží stabilně kolem nuly. Pokud do ní uložíte čerstvé potraviny, které rychleji podléhají zkáze (například maso), zachovají si déle čerstvost.