Jak na skvrny od červeného vína

Nehody s červeným vínem nejsou ničím výjimečným. Stávají se docela často a zanechávají po sobě nehezké skvrny, které obvykle vůbec nejdou vyprat. Ani drahé prací prostředky většinou nezajistí uspokojivý výsledek.

Taky se vám někdy stalo, že jste si zničili červeným vínem vaše oblíbené oblečení, sváteční ubrus nebo nový koberec? Existuje několik způsobů, jak se podle babských rad zaručeně zbavíte skvrn od červeného vína.

Babské rady, jak na skvrny od červeného vína

Pokud se stane nehoda s červeným vínem, je důležitá rychlost. V každé domácnosti je vždy po ruce kuchyňská sůl a ta je právě to rychlou první pomocí. Sůl nasypete na skvrnu, ta vytáhne vlhkost z látky. Nechte působit několik minut a následně můžete oděv se skvrnou vyprat.

Další dobrým tipem je citron. Postup je stejný jako se solí. Vymačkejte šťávu z citronu na postižené místo a nechte působit několik minut, poté textil opláchněte a vyperte.

Osvědčený expert na skvrny je čistá voda, a to v podobě parního čištění. Tato možnost, jak vyčistit skvrnu, je vhodná na čalouněný nábytek nebo koberec.

Co se zaschlou skvrnou

Může se lehce stát, že nezareagujete hned a skvrna od vína vám zaschne. I v takovém případě nemusíte zoufat, protože stále jsou možnosti, jak se skvrn zbavit.

Bude vám stačit teplé mléko, do kterého své oblečení namočíte.Stejně, jako teplé mléko, vám může pomoci octová lázeň. Jen je dobré si uvědomit, že velké množství octa působí jako žíravina, proto dodržujte poměr 3 lžíce octa na 1 litr vody. Prádlo nechte odmočit a pak vyperte.

V případě, že přece jen chcete dát přednost chemickým prostředkům, ale nejste si jistí jejich výkonem, můžete zvolit levnější variantu – žlučové mýdlo. Žlučové mýdlo seženete téměř v každé drogerii a za pár korun. Stačí nanést vrstvu mýdla na skvrnu a následně vyperat. Výsledek je zaručený.