Jak by měl vypadat dokonalý zásnubní prsten? Briliant není podmínkou, ale příjemným bonusem

Jak vybrat zásnubní prsten tak, aby odpovídal moderním trendům, líbil se nevěstě, ale zároveň také splňoval očekávání, která od zásnubních prstenů máme? Existuje několik pravidel, jimiž byste se měli při výběru řídit.

Materiál zásnubního prstenu je jasnou volbou

Než se zaměříte na to, jak by měl zásnubní prstýnek vypadat, promyslete si, z jakého materiálu by měl být vyroben. Jasnou volbou by mělo být zlato. To je totiž pro výrobu kvalitních zásnubních prstenů ověřenou klasikou. Ovšem pozor. Nenechte se ošálit tím, že zásnubní prsten musí být vyroben ze žlutého zlata. Na výběr máte také z elegantního bílého zlata a romantického růžového zlata.

S kamenem, nebo bez?

Protože snubní prsteny bývají oproti těm zásnubním obyčejnější, je tradicí, že zásnubní prsten zdobí drahý kámen. Ten nemusí být extravagantní či přehnaně velký, ale klidně i minimalistický. Například zásnubní prsten z bílého zlata báječně doplní briliant, ale také smaragd či hravé barevné kameny.

Vkus partnerky je při výběru zásnubního prstenu rozhodující

Samozřejmě největší váhu při výběru zásnubního prstenu má vkus partnerky. Bude to totiž právě ona, kdo ho bude nosit na svém prsteníčku a musí se jí tedy stoprocentně líbit. Vhodné je vzít v úvahu také její zaměstnání a hobby, kterým se ve volném čase věnuje. Samozřejmě si ho bude muset při některých činnostech sundávat, ale správně zvolený prstýnek bude moc nosit téměř neustále. Nejste-li si jistí výběrem, požádejte ji o pomoc.

Výběr zásnubního prstenu je důležitým aspektem žádosti o ruku. Vybraný zásnubní prstýnek musí být kvalitní, nádherný a budoucí nevěstu uchvátit. Drahý kámen není podmínkou, ale je příjemným doplňkem. Vždy je ale nutné upřednostnit preference budoucí nevěsty. Naštěstí lze žádost o ruku provést i bez prstýnku a vybrat jej s partnerkou společně.