Ekonomické montované dřevostavby Haas Fertigbau

Pokud chcete bydlet v moderním době s minimálními nároky na energie, mohou být řešením dřevostavby od německé firmy Haas Fertigbau. Jedná se o výrobce s téměř 50letou tradicí, během níž realizoval na 50 000 staveb v několika evropských zemích, včetně České republiky. Nabídku tvoří jak přízemní bungalovy, tak patrové domy, v nichž najde zázemí i velká rodina. O to se zasluhují protihlukové stěny a prověřené materiály, které bez újmy odolají vnějším vlivům po dlouhou dobu.

Energetická náročnost dřevostaveb je minimální

Certifikovaná konstrukce domů Haas Fertigbau zajišťuje mj. efektivní využívání energií, což snižuje provozní náklady na úplné minimum. Například v zimním období prostupuje teplo skrze celý dům a nedrží se pouze v jedné místnosti, zatímco venkovní stěny i střecha zabraňují jeho úniku ven. Tyto montované dřevostavby totiž mají účinnou izolaci, jejímž cílem je uchovat optimální vnitřní teplotu bez zbytečného vytápění a zamezit působení zimy zvenčí.

Účinnost dokazuje i pravidelné plnění velmi přísných norem, na něž je společnost připravena na mnoho let dopředu. Hodnoty tepelně-izolačních vlastností i vzduchotěsnosti jsou dlouhodobě nižší než ty požadované, o což se zasluhují obvodové stěny Thermo-Protect a okna s trojskly a dvojitou úrovní vodotěsnosti pod venkovními parapety. Efektivitu dřevostaveb Haas Fertigbau podtrhují správně zvolené materiály a pokročilé výrobní procesy.

Akustická izolace je stejná jako u zděných domů

Dřevostavby mají obecně problém s tlumením zvuků, což je patrné zejména ve srovnání se zděnými domy (nikoliv se stavbami, které využívají sádrokarton). Haas Fertigbau však myslel na komfort obyvatel domu i v tomto směru a navrhl konstrukci tak, aby maximálně tlumila zvuky. Akustické normy jsou 100% splněny, ať se jedná o neprůzvučnost mezi patry nebo pokoji ve stejném poschodí. V místnostech navíc nevzniká žádná ozvěna, díky čemuž působí domy od počátku útulně.

V nabídce jsou patrové i přízemní domy

Ať si chcete pořídit moderní bydlení jako mladý pár nebo plánujete založit rodinu, jsou v nabídce různé typy domů. Cenově dostupné jsou například bungalovy Piccolo, Rapido a Harmony 6, vhodné i na menší pozemek. Kdo si více zakládá na vzhledu, může zvolit Rio nebo Inspirace I, které mají stále atraktivní cenovku. Pro opravdu náročné pak nabízí Haas Fertigbau dřevostavbu Delux Jubilée, případně Delux Instinkt Open, které snoubí prvky moderní architektury s prostorem a zajímavou kombinací materiálů.

Zdroj obrázku:
KB_3 / Shuttesrtock.com