Detoxikace organismu pomocí sladkovodní řasy chlorella nebo zeleného ječmene

V průběhu života se do našeho organismu dostávají přirozeně spolu že živinami také nejrůznější toxické látky. Často tomu napomáháme nezdravým stravováním. Naše tělo se snaží přirozeně těchto látek zbavit a samo o sobě se detoxikuje. Můžeme tomuto procesu však pomoci, a to díky nejrůznějších přírodních produktů. Právě proto, že se jedná o produkty na přírodní bázi, rozhodně nám neublíží. Obsahují látky, které podpoří detoxikaci našeho organismu.

Kouzlo sladkovodních řas

Velmi zajímavé jsou v tomto ohledu sladkovodní řasy, které jsou hotovým darem přírody pro detoxikaci. Mezi nejznámější sladkovodní řasu, která má velmi silné detoxikační účinky, patří chlorella. Nepochybně jste o ní již slyšeli. Pokud se rozhodnete užívat chlorellu přípravky, vašemu organismu mohou pomoci k detoxikaci jater, ale také při regeneraci trávícího traktu a podpoře zdravého zažívání. Je to zejména díky schopnosti chlorelly vázat na sebe:

  • Toxiny
  • Těžké kovy

Dostává tak z našeho organismu vše, co by se v něm rozhodně držet nemělo. Mezi další známé sladkovodní řasy, které mají detoxikační účinky patří například rovněž řasa spirulina, o které jste určitě také již někdy slyšeli.

Pomáhají také další zelené produkty

Nejsou to ale pouze sladkovodní řasy, které mohou našemu organismu pomáhat k lepšímu zdraví. Mezi velmi populární je pro své detoxikační účinky také zdravý zelený ječmen. A proč je vlastně tolik zdravý? Obsahuje totiž celou řadu látek, a to včetně vitamínů, minerálů a aminokyselin. Nalezneme zde třeba vitamíny A, B1, B2, B5, B6, C, E, vitamín K a další. Vysoký je zde opsah především vitamínu C a právě tento vitamín lze zařadit k nejdůležitějším antioxidantům. Posiluje obranyschopnost našeho organismu proti bakteriím a virům. Pokud jste tedy často nemocní, můžete vyzkoušet pití zeleného ječmene jako podporu přirozené obranyschopnosti vašeho organismu.