9 tipů na úklid v koupelně

Koupelna je místnost, které bychom měli věnovat řádnou péči při úklidu. Je to místo s velkou vlhkostí, proto se zde snadněji množí bakterie a plísně. Běžný úklid je velmi důležitý. Měl by být důkladný, abychom zabránili tvorbě vodního kamene a většímu šíření plísní.

Dnes vám přinášíme pár tipů, jak si úklid koupelny zjednodušit a zefektivnit. Je to v podstatě seznam kroků a pořadí, které je třeba udělat, aby se vaše koupelna opět zářila čistotou.

Úklid koupelny krok za krokem

  1. V první řadě, bychom měli koupelnu pořádně větrat. Nemáme-li okno, pořídíme si ventilační zařízení nebo nějaký pohlcovač vlhkosti. Dveře necháme pootevřené, aby proudil vzduch.
  2. Dokonalý úklid koupelny začneme od shora. Nejprve ometeme stropy a stěny. Oprášíme prach z poliček, skříněk a z radiátorů.
  3. Do sifonů nastříkáme čistič odpadů a necháme působit. Po uplynutí doporučené doby sifony řádně propláchneme.
  4. Mezitím omyjeme veškeré drobné předměty, které v koupelně vystavujeme, jako jsou šampony, gely či parfémy.
  5. Pustíme se do mytí dlaždic a spár. Můžeme použít některý z čistících prostředků například speciální na čištění spár nebo různé tekuté písky. Také můžeme namíchat  svůj přípravek a to z mýdla, octu a teplé vody ve stejném poměru. Pořádně promícháme a naneseme houbičkou na čištěná místa a pak jen umýt teplou vodou.
  6. Na umyvadle, vaně a vodních bateriích se usazuje vodní kámen. Ten tyto povrchy poškozuje a navíc je dost nevzhledný. Na odstranění vodního kamene je důležité zvolit správný prostředek. Jelikož se jedná o přípravky na bázi kyseliny, dodržujte pokynů na obalu.
  7. Na špatně přístupná místa kolem baterií použijeme starý zubní kartáček. Opět můžeme namíchat přípravek z jednoho dílu octa, půl dílu citronové šťávy a jednoho dílu vody, který dáme do nádoby s rozprašovačem. Postříkáme místa, chvíli necháme působit a otřeme hadříkem. Odstraní bez problému i vodní kámen.
  8. Při úklidu koupelny lze využít parní čistič. Vysoká teplota páry zbaví vaši koupelnu nečistot bez dřiny a bez chemie.
  9. Nakonec vyleštíme baterie a zrcadlo.