5 osvědčených stylů zásnubních prstenů

Když přijde čas na zásadní rozhodnutí a vstup do nové etapy života, muž obvykle pokleká s okouzlujícím prstýnkem před svou drahou polovičkou, aby se vyslovil. A jaké zásnubní prsteny mají u dam úspěch? V ateliéru KLENOTA ze zkušeností ví, že existují určité druhy, které jsou neodolatelné snad pro každou ženu. Představu si můžete udělat v tomto článku.

Naprostá klasika v podobě solitéru

Zásnubní prsten
Zásnubní prsten

Jako úplně první je potřeba zmínit tradiční kroužky z ušlechtilého kovu s jedním kamenem. Nejčastěji jde o zlatý zásnubní prsten s briliantem, ale narazit můžete i na prstýnky z platiny nebo s jinými drahokamy v různých brusech.

Moderní halo

Moderní zásnubní prsten
Moderní zásnubní prsten

Historie prstenů v halo designu sahá údajně až do začátku 18. století. Výrazně je však zpopularizoval zásnubní prsten se safírem a diamanty, který původně patřil princezně Dianě a dnes ho hrdě nosí vévodkyně Kate. Která žena by si nepřála cítit se jako princezna?

Prstýnek s několika postranními kameny

Prstýnek s postranními kameny
Prstýnek s postranními kameny

Ženy, které mají rády hodně třpytu ocení kromě halo prstenů i kousky s větším centrálním kamenem a drobnějšími drahokamy po jeho stranách. Opravdu luxusní variantou jsou pavé prsteny, které jsou kameny doslova vydlážděné.

Minimalistické zásnubní prsteny

Minimalistické zásnubní prsteny
Minimalistické zásnubní prsteny

Obzvlášť dámy s velmi aktivním životním stylem ocení minimalistické prstýnky. Jsou praktické, dobře se kombinují a zdůrazní přirozenou krásu.

Oblíbený design se třemi kameny

Zásnubní prsten se třemi kameny
Zásnubní prsten se třemi kameny

U těchto zásnubních prstenů s drahokamy je důležitá symbolika – první ze tří kamenů má představovat minulost, druhý přítomnost a třetí budoucnost páru. Většinou je prostřední kámen větší a kolem něj jsou usazeny dva menší. Na tento styl vsadil i princ Harry, když žádal o ruku Meghan Markle.

Pevně věříme, že kterýkoliv z těchto stylů bude trefou do černého a budoucí nevěstě udělá ohromnou radost.