5 nejlepších aplikací, se kterými zařídíte celý dům i byt

Plánování je při zařizování nového domova velmi důležité. Jakmile máte šanci si vše udělat podle svého, budete potřebovat pomoc. Využít k tomu můžete profesionálního architekta nebo interiér designéra, ale není to nutné. Stejně tak si můžete s interiérem pohrát sami ve svém tabletu nebo na počítači. Potřebovat budete jen jednu nebo více aplikací, které najdete ke stažení zdarma. Využít je můžete na:

  • rozmístění nábytku,
  • vytvoření půdorysu,
  • zkouška barvy stěn.

Planner 5D

Interiér podle vašich představ si můžete sestavit v této aplikaci. Začnete od nuly a vytvoříte si svůj vysněný domov od podlahy až ke stropu. Vybrat si můžete nábytek, okna, podlahy, dveře a veškerý materiál. Stejně tak můžete přidávat patra, takže uvidíte celkový pohled na dům.

Magic Plan

Chcete vědět, jestli se vám do daného pokoje vejde nábytek, po kterém toužíte? Požijte Magic Plan a budete to vědět během chvilky. Aplikace vám změří místnost prostřednictvím mobilního telefonu. Potom jen zvolíte rozměry nábytku a rozmístíte ho podle svých potřeb. A můžete se stěhovat!

Homestyler

Chcete-li mít před sebou plán reálného domova, tohle je aplikace pro vás. Můžete si tam totiž dát reálný nábytek od různých značek. Detaily jsou tak dobré, že uvidíte i kvalitní kování BLUM na nábytku. Velkou výhodou je, že si potom vybrané kousky nábytku můžete rovnou zakoupit.

Roomstyler

Pro návrh interiéru ve 3D můžete využít i aplikaci Roomstyler. Vyberete si danou místnost, dispozice a nábytek z výběru. A můžete si pohrát i s různými styly nábytku. Jasně uvidíte svůj oblíbený design a fakt, jestli se k sobě jednotlivé kousky hodí nebo ne.

ColorSnap Visualizer

Tato aplikace je úžasná při výběru barvy stěn. Můžete si zde ale vybrat skutečný nábytek i s takovými detaily, jako je kování značky HETTICH. I takové detaily jsou při zařizování domova důležité. Potom zvolíte barvu ze vzorníku a zjistíte, jestli se vám místnost bude líbit nebo ne.