4 triky, které v kuchyni využije každá hospodyňka

Každá hospodyňka si přeje mít dokonale čistou domácnost bez jediného snítka prachu a k tomu všemu ovládat fígle, které ulehčí spoustu práce i drahocenného času. Proto jsme se rozhodli připravit dnešní článek, ve kterém poradíme všem svědomitým hospodyňkám, jak si při péči o domácnost ušetřit práci, starosti i vrásky na čele. Tak hurá na to!

Triky, které by měla znát každá hospodyňka

Pojďme si tedy společně prozradit, jaké triky se vám doma jistě budou hodit 🙂

 1. Citron na vodní kámen

  Určitě víte, jak nevzhledně vypadají kohoutky a baterie, když jsou poseté vodním kamenem. Pokud by k vám domů někdo přišel a viděl takovýhle úkaz, s největší pravděpodobností by to na něj neudělalo nejlepší dojem. Jak se tedy snadno zbavit vodního kamene? Budete potřebovat citron, igelitový pytlík a gumičku. Citronem přejeďte každý kousek kohoutku i baterie, poté je zabalte do pytlíku, stáhněte gumičkou a nechte 30 minut o samotě. Pak se nebudete stačit divit.

 2. Kyselina citronová na usazenou konvici

  U vodního kamene ještě chvilku zůstaneme, tentokrát se však podíváme na usazenou konvici. Není totiž nic horšího, než když jdete návštěvě udělat kafe nebo čaj a chudáci hosté pak mezi zuby křoupou napadaný vodní kámen. Fuj! A víte, co na to pomáhá? Kyselina citronová. Nasypte ji do konvice, přidejte 1 l vody, převařte a poté vylijte. Pak převařte ještě jednou pouze vodu a hle, konvice je jako nová!

 3. Citron na mastnou mikrovlnku

  Pokud máte doma mikrovlnou troubu, pak víte, že na sebe ráda chytá mastnotu a nejrůznější špínu. Není to zrovna pěkný pohled, natož aby si v tom chtěl člověk ohřát jídlo. Nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, je rozkrájet citron na několik plátků, dát je do misky s vodou a tu 3 minuty ohřívat v mikrovlnce. Poté vyjmout a suchým hadříkem setřít vše, co se pustilo.

 4. Citron a sůl na mosaz

  Mosazné nádobí nebo dekorace z tohoto materiálu jsou velice náchylné na oťaplání. Pokud doma mýte něco z mosazi, pak to víte s jistotou. Prsty a jakýkoli otisk je hned vidět. V takovém případě vezměte do ruky rozpůlený citron, ten namočte do soli a poté s ním vyleštěte mosazné nádobí nebo dekorace. Jakmile skončíte, nebudete věřit svým očím.