4 tipy na vánoční dekorace

Dobu před vánočními svátky, tedy adventní čas, si už ani neumíme představit bez domova vyzdobeného vánočními dekoracemi. Nejpozději s první adventní nedělí máme věnec na stole i na vchodových dveřích, okna a balkony nasvícené světelnými dekoracemi a vlastně v každém koutě je něco, co je s Vánocemi nějak spojeno. Vánoční dekorace nás ročně stojí až tisíce korun. Ale jde to i levněji.

Pokud chcete na vánoční výzdobě přece jen ušetřit, aniž by utrpěla kvalita, zkuste si některé dekorace vytvořit sami. Trendy jsou přírodní materiály, jako dřevo, šišky, větve jehličnanů i suché větvičky z opadavých dřevin. Bez kterých dekorací si vánoční výzdobu nelze představit?

1. Adventní věnec na stůl

Umíte si představit předvánoční čas bez zapálení svíček na adventním věnci? Adventnímu věnci patří čestné místo na jídelním nebo konferenčním stole. A většina z nás si ho vyrábí sama – korpus na věnec je k sehnání v mnoha variantách a výroba není nijak složitá. 

2. Věnec na vchodové dveře

Každý, kdo zaklepe na vaše dveře, ocení, že ho vítáte vánočně vyzdobeným věncem už před vstupem do bytu. Vyrobíte si ho vlastně stejně, jako ten na stůl, jen na něm nebudou svíčky, naopak ale přidejte stužku nebo provázek na zavěšení.

3. Rozzářená okna

Oblíbená jsou různá světýlka v oknech a na balkonech. Tady ale platí známá zásada, že méně je více, zvlášť pokud jde o množství barev. velmi pěkně vypadá kombinace 2 – 3 barev, víc raději nemíchejte. Pozor na blikavé světelné dekorace – pamatujte na to, že v místnosti, kde vám světla blikají, trávíte většinu večera. Po čase to může být pro oči hodně nepříjemné.

4. Svíčky, kam se podíváš

Svíčky nemusí být jen na adventním věnci, naopak. Vánoční atmosféru měkké světlo svíček umocňuje, s nimi rozhodně nemusíte šetřit. A nepotřebujete ani žádné drahé svícny – krásné iluminace vzniknou tak, že čajové svíčky dáte do sklenic (klidně zavařovacích), které jste předtím, lehce nazdobili.