4 tipy na originální dárky k Vánocům

Vánoce se opět neúprosně blíží a je načase začít přemýšlet nad tím, čím tento rok obdarujete své milované. Mnoho z nás si v tomto období láme hlavu s dárky, proto vám přinášíme 4 tipy na originální dárky, které udělají pod stromečkem radost, ať už hledáte dárek pro jakoukoliv věkovou kategorii a pohlaví.

Darujte originální zážitek

Jestliže máte pocit, že osoba, pro kterou hledáte dárek, má snad všechno, co by mohla potřebovat, pak upusťte od hmotných darů a přistupte raději na myšlenku darování zážitku. Může se jednat o cokoliv, v této době má mnoho podniků velmi rozmanité nabídky. Ať už to bude wellness, adrenalinový zážitek, degustace jídla či nápojů, rozhodně zanecháte dojem.

Vždy však myslete na to, co má obdarovávaný rád, poukazy totiž nebývají zrovna levná záležitost a byla by škoda, kdybyste se netrefili do vkusu. Nejlepší možností, pokud máte blízký vztah, je zvolit činnost takovou, která bude bavit vás oba. Tím totiž můžete výrazně znásobit radost z daru.

Malování na plátno podle čísel
Malování na plátno podle čísel

Dárky pro kreativce

Pokud máte v rodině či mezi známými někoho, kdo rád tvoří, pak by pro něj mohl být ten pravý dárek malování podle čísel. Jedná se o plátno, na kterém je v liniích natištěn vybraný motiv. Zároveň jsou na plátně čísla a ke každému patří jedna barva. I pokud tedy člověk není zdatný v malování, tímto způsobem ve výsledku získá krásný a neotřelý obraz. Vybrat si můžete z rozmanitých motivů, ať už z abstrakce, zvířat, známých osobností a mnoha dalších, záleží jen na tom, co má člověk rád.

Ovšem pokud toužíte po opravdu originálním dárku, můžete obraz vytvořit z vlastní fotky. Tak získá obdarovaný nezapomenutelnou vzpomínku, a navíc si při tvoření užije spoustu zábavy. Takovéto malování se hodí i pro ty nejmenší, malování podle čísel pro děti bude zajímavou zábavou. Vybírat můžete i z jednodušších motivů dle věku dítěte, zvolit můžete například obraz z oblíbené pohádky, superhrdinu nebo vybrat jeho oblíbené zvíře. Výsledný obraz se pak skvěle hodí jako dekorace interiéru. Vlastnoručně namalovaný obraz jistě udělá větší radost než jiné nástěnné dekorace.

Malování podle čísel
Malování podle čísel

Nejlepší je naslouchat

Než abyste těsně před Vánoci narychlo vymýšleli dárky a snažili se přijít na ten nejlepší, zkuste se raději soustředit na to, o čem daný člověk už dlouho mluví, že by se mu to hodilo, ale stále si to ještě nekoupil. Často se může jednat o praktické dárky jako je vybavení domácnosti, nějaká vychytávka, po které touží.

Takové věci si totiž mnoho z nás nekupuje, můžete ho proto překvapit, ať už se bude jednat o nový vysavač nebo chňapky do kuchyně. Vždy se však přesvědčte o tom, že si věc ještě nekoupil sám nebo se někdo jiný nechystá darovat mu tu samou věc, co vy. Tím by pak mohla vzniknout nepříjemná situace.

Malování podle čísel
Malování podle čísel

Jedlé dárky

Kromě praktických dárků jsou samozřejmě také možností dárky čistě pro radost. Takovým dárkem může být kniha, desková hra a podobně. Ovšem pokud si nevíte rady s výběrem, vyzkoušejte kouzlo jedlých dárků. Ty jsou totiž velmi univerzální, navíc si můžete vybrat z mnoha kategorií. Ať už zvolíte kvalitní uzeninu, netradiční sýry či něco úplně jiného, můžete počítat s úspěchem.

Pokud byste chtěli takovouto věc posunout ještě na vyšší level, můžete se vrhnout na přípravu domácích lahůdek, například nakládané hermelíny, marmelády, omáčky a podobně. Další možností je také kvalitní alkohol. Pokud hledáte něco více netradičního, mezi oblíbené dárky patří také předpřipravená směs surovin, ze kterých si pak obdarovaný vytvoří výslednou pochutinu. Nejčastěji se jedná o suroviny na pečení, vymyslet však můžete i cokoliv jiného. Pak již stačí jen nádobu se surovinami hezky nazdobit, dodat postup a zbytek nechat na tom, kdo dárek dostane.

Období Vánoc patří mezi nejoblíbenější svátky. Neváhejte proto s výběrem dárků, než se nadějeme, Vánoce budou za dveřmi. Myslete na to, že se může jednat i o maličkosti, ty totiž dokážou také udělat velkou radost.

Zdroj obrázků:
Vymalujsisam.cz