3 tipy jak nahradit pečivo

Pečivo patří k nejčastěji diskutovanému tématu v otázkách hubnutí. Pravdou je, že pokud chceme hubnout, nemusíme se ho vzdávat nadobro. Některé druhy pečiva není nutné ze svého jídelníčku vyřazovat ani při dietě, musíme si však pohlídat jeho množství i kvalitu. Sníme-li k zeleninovému salátu pláteček celozrnného chleba, určitě svou linii zásadně neohrozíme.

3 tipy jak nahradit pečivo

Jestliže zvolíme celozrnnou variantu, přijmeme mimo sacharidů i dávku nutričně cenných minerálních látek a vitamíny skupiny B, jež jsou pro naše tělo nezbytné. V celozrnném pečivu najdeme kromě mikroživin i vlákninu, jejíž příjem bychom si měli pohlídat zvláště u hubnutí, jelikož napomáhá upravovat zažívání a podílí se na vázání toxinů přijatých potravou, navíc zaručí delší pocit sytosti, což je u hubnutí určitě velmi žádoucí. Rozhodneme-li se však pečivo ze svého jídelníčku zcela vyřadit, jak ho nahradit? A jde to vůbec? Samozřejmě, že jde. Právě o tom bude dnešní článek.

Kuskus nahradí pečivo

Kuskus je jednou z nejznámějších příloh, díky které lze nahradit pečivo. Jedná se o náhradu nejen pečiva, ale i například klasických těstovin. Tyto drobné kuličky jsou ve skutečnosti druh těstovin. Zvolíme-li celozrnný kuskus, dodáme svému tělu množství energie, vitamíny supiny B, vlákninu. Výhodou je i rychlá příprava. Hodí se skvěle k salátu i jako příloha k obědu.

Domácí ořechový chléb

Stačí rozmíchat vejce, mleté ořechy a jemně kypřicího prášku. Dochutíme solí, pepřem, případně semínky, kmínem. Těsto vložíme do vymazaného a mletými ořechy vysypaného pekáčku a upečeme. Skvěle nahradí pečivo, pokud se bez něj skutečně nemůžete obejít. I zde však platí, že krajíček maximálně dva na svačinku či snídani. U hubnutí se to s přílohami nemá přehánět.

Tvarohové placičky

Výborně nahradí pečivo a přitom i skvěle chutnají. Potřebovat budeme vaničku tvarohu, 4 vejce, bylinky, mořská sůl, pepř, prášek do pečiva a semínka. Ušleháme ze 4 bílku sníh. Tvaroh smícháme se dvěma žloutky, pepřem, solí, bylinkami a kypřícím práškem. Do této směsi zamícháme posléze sníh. Plech vyložíme pečícím papírem a tvoříme na něj menší kolečka, která posypeme semínky (sezamová, chia, lněná apod.) Zbylé dva žloutky použijeme na jiné vaření. Pod plech s placičkami vkládám ještě plech nebo hrnec s vodou – aby se nepřichytily k papíru. Pečeme 15 minut a hlídáme, aby se nespálily.