Pudinkový krém s máslem – Připravte si vynikající recept

Pudinkový krém s máslem je sladký zákusek, který zná úplně každý a milovali jsme ho už jako malé děti. Tento lahodný dezert se připravuje z mléka, cukru a pudinkového prášku, který obsahuje kukuřičný nebo bramborový škrob. Kvalitnější variantou je použití kukuřičného škrobu.

pudinkový krém s máslem
Zdroj: Nelea Reazanteva / stock.adobe.com

Protože pudink neobsahuje lepek, hodí se také do bezlepkové diety. Můžete si vybrat z mnoha příchutí, jako je vanilková, jahodová, karamelová, čokoládová, mandlová nebo banánová. Dnes vám přinášíme recept na slaďoučký pudinkový krém s máslem, který využijete na moučníky, dorty a cukroví. Máslové krémy jsou výtečnou potahovou hmotou a náplní různých zákusků.

Tip: Vyzkoušejte také oblíbené krémy na dorty.

Recept na pudinkový krém s máslem

Máslovo-pudinkový krém si jednoduše zamilujete. Jednak pro jeho jemnou chuť a snadnou přípravu. Pudinkovou chuť lze volit dle svého gusta. Přidáním různých přísad do základu krému získáte řadu dalších chuťově atraktivních náplní.

Ingredience

  • Mléko 600ml
  • Pudink 2ks
  • Cukr (podle chuti cca 200g)
  • 1 a půl másla

Postup přípravy

Rozmícháme v mléce pudinkové prášky a dáme vařit do zhoustnutí. Hotovou kaši přikryjeme potravinovou folií, aby se nám neutvořil škraloup, a necháme vychladnout. Poté vyšleháme pudink do hladka a přidáváme po částech máslo, přidáváme i cukr a šleháme. Ideální je, když mají všechny uvedené suroviny pokojovou teplotu, aby nedošlo ke sražení. Pokud se tak stane, nevěšte hlavu – stačí nahřát krém ve vodní lázni a důkladně vyšlehat znovu.

Náš tip:

Takto připravený krém lze zjemnit přidáním rumu. S příchutí krému si můžete doslova vyhrát tím, že pokaždé zvolíte jinou chuť pudinku nebo do krému přidáte i další ingredience – strouhanou čokoládu, kokos, mleté oříšky, zmiňovaný rum, kokosový likér apod.