Žumpa dnes nemusí sloužit jenom na odpadní vodu

Tam, kde není k dispozici kanalizace, je třeba hledat jiné řešení, jak se s odpadní vodou, z domu vypořádat. Pokud se podíváme na hlavní tři varianty, zcela určitě se jedná  tato stále populární řešení:

  • Septik
  • ČOV
  • Žumpa

My se zaměříme na variantu poslední, jelikož zaujme snadnou montáží, nízkou pořizovací cenou, i výběrem z různých velikostí. Betonová žumpa ale nemusí sloužit jenom ke svému primárnímu účelu. Dnes není problémem využít i jinak, než na jímání odpadní vody. Jak konkrétně? Podívejte se společně s námi.

Na dešťovou vodu

Když se pojedete podívat na různé zahrádkářské kolonie, uvidíte skoro u každé chatky sud, do kterého se jímá voda ze střechy. Jedná se spíše o amatérské řešení, které však může být rozšířeno do mnohem efektivnější podoby. A zde přicházejí na řadu nádrže na dešťovou vodu. Jejich úkol je stejný, jako u klasických sudů. Dešťovou vodu jímat a nechat ji uloženou k budoucí potřeba

Proč ji jímat?

Důvod je jasný. Padá z nebe a je zcela zdarma. A to znamená, že se s její pomocí dá nejenom zamezit plýtvání pitné vody, ale dá se také velmi zajímavě ušetřit. A právě nádrže na dešťovou vodu jsou možností, jak ji jímat nejenom jednoduše a efektivně, ale jak ji mít připravenou i dostatečné množství. Hodit se může třeba i v době sucha, kdy je kladem mít alternativní zdroj životodárné tekutiny.

Na co všechno ji lze využít?

Voda tedy míří přímo o jímek, kde je připravena k následnému použití. A jaké jsou konkrétní možnosti toho, jak se dá efektivně využívat? Je možné s ní třeba zalévat zahradu, k čemuž je přímo stvořená. Stejně tak vám poslouží na běžnou hygienu. Můžete s ní ale třeba také splachovat toaletu, nebo ji využít k mytí vašeho vozu, nebo jiných věcí u svého domu. Zatímco pitná voda by stála majlant, tato možnost jejího zachytávání a držení přináší velmi zajímavé možnosti úspor.