Zařizujete si koupelnu? Tipy na výběr moderního sprchového koutu

Zařizujete si nový byt či dům, případně rekonstruujete starší? V tom případě dříve nebo později dojde i na zařízení koupelny. Pokud jste rozhodnuti pro realizaci sprchového koutu, je dobré porozhlédnout se po možnostech, jaké současný trh nabízí. 

Přinášíme několik tipů, jak vybrat moderní sprchový kout podle stylu, ve kterém je vaše koupelna zařízena. Jaké jsou současné trendy? A co vyhovuje právě vašim potřebám?

Sprchový kout s vaničkou

Pokud dáváte přednost klasické variantě sprchového koutu s vaničkou, nemusí to být nutně ten nejčastější čtvrtkruh s vaničkou z laminátu či smaltované oceli. Zkuste trendy litý mramor – je velmi odolný a vypadá opravdu luxusně. Vhodná je také keramická vanička ke sprchovému koutu. Pokud máte v koupelně dost místa, můžete vybrat vaničku oválnou, s relaxační sprchovým panelem a případně i se sedátky. Díky velikosti koutu se mohou sprchovat i dva lidé současně.

Moderní sprchové kouty bez vaničky

Velmi často se v současných koupelnách realizuje tento typ sprchového koutu a to především proto, že nepředstavuje moc práce a nevyžaduje ani příliš velký prostor. Důležitým předpokladem je pouze důkladný hydroizolační nátěr pod dlažbou v koupelně. Jednoduchý sprchový kout vznikne v podstatě jen postavením zástěny a odtokovým kanálkem v podlaze, díky nimž se voda ze sprchy nedostane do zbytku koupelny. Trendy zástěny jsou z pevného, odolného skla. Takový sprchový kout můžete umístit do rohu koupelny, můžete využít niku, případně přepažit část koupelny ode zdi ke zdi. Opět záleží na tom, kolik místa pro sprchový kout máte.

Žhavý hit moderních koupelen: walk-in

Naprosto minimalistický je bezdveřový sprchový kout walk-in. Otevřený sprchový kout nezabírá zbytečné místo tam, kde není moc prostoru, je bezbariérový a je nenáročný na údržbu. Především ale zachová i v malé koupelně světlo a vzdušnost, takže se v ní necítíte stísněně.