Zařizujeme pracovní koutek pro dítě

Pracovní koutek pro dítě je nedílnou součástí každého dětského pokojíčku bez ohledu na to, zda je dítěti pět let nebo deset roků. Pracovní koutek zde zkrátka má své čestné místo úplně stejně jako třeba postel nebo šatní skříň. Zařídit pracovní koutek pro dítě se může na první pohled zdát jako jednoduchý úkol, kdy stačí koupit stůl a židli a tím máte po starostech. Pravda je ale taková, že zařizování pracovního zázemí chce důkladné rozmýšlení, cit pro každičký detail a samozřejmě i výběr správného vybavení.

Jestliže uvažujete, že je ten správný čas na zařízení pracovního koutku pro vaši ratolest, je dobře, že čtěte dnešní článek. Společně se v něm na zařízení pracovního koutku podíváme, poradíme vám, případně i doporučíme správný postup. S námi to zvládnete na jedničku, klidně i podtrženou!

Jak zařídit pracovní koutek pro dítě ve třech krocích

Připravili jsme pro vás snadný a rychlý návod, který čítá jen tři kroky. Pokud se tímto návodem budete řídit a zařídíte pracovní koutek pro dítě podle našich rad, pak vám můžeme zaručit, že sklidíte úspěch a budete sklízet ovoce. Tak už a nic nečekejme a pojďme se podívat, jak správně na to!

Krok první: najděte správné místo

Na samotném začátku je potřeba najít pro pracovní koutek to správné místo. Pamatujte, že přirozené denní světlo je daleko lepší, nežli to umělé z lampičky nebo stropního světla, proto se snažte, je-li to možné, umístit pracovní koutek pro dítě co nejblíže oknu. Tím mu pro práci nebo jiné aktivity zajistíte vhodné světlo, které mu zbytečně nebude kazit oči.

Krok druhý: vyberte vhodný nábytek

Je logické, že když je řeč o pracovním koutku, středobodem všeho bude pracovní stůl a židle. Pokud vám můžeme doporučit, vsaďte na rostoucí stoly, které se přizpůsobují věku dítěte a rostou společně s ním. Na první pohled sice vypadají dražší, ale když si vezmete, že byste museli koupit třeba další dva stoly, pak se dostanete na mnohem vyšší cenu.

Samozřejmostí je opravdu kvalitní židle. Ta by měla splňovat ergonomické zásady, aby dítku nebránila ve správném vývoji nebo mu neničila zdraví. Opěrka pro ruce a nastavitelná opěrka na záda jsou u kvalitních židlí samozřejmostí, rozhodně se vyplatí investovat nějakou tu korunu.

Krok třetí: vytvořte příjemné zázemí

Stůl a židle jsou sice v tomto případě základem všeho, ale nepostarají se o to, že se dítko ve svém pracovním koutku bude cítit dobře a příjemně. Proto myslete i na tu vizuální stránku a snažte se koutek zútulnit – například s pomocí obrázků na stěnu, veselé podložky na stůl nebo dekorací na stůl – samozřejmě v rozumném množství, ať zbytečně nepřekáží.