Zábava na dlouhé zimní večery

S příchodem zimy přicházejí i delší noci, více sněhu, a tedy i více večerů, na které si naplánujete být doma. A i když jste velkým zastáncem zimních sportů, čas od času je dobré si odpočinout, třeba se zachumlat do peřin a zůstat pro jednou doma. Ale to může být čas od času nuda, a proto se dnes podíváme na to, jak se zabavit při dlouhých zimních večerech.

Pokud žijete s partnerem, pak si jistě dokážete představit, že strávíte takovéto večery spolu. Důležité je vymezit si čas, kdy se nebude zajímat o domácnost, ale jeden o druhého – prostě něco jako rande, akorát ve vašem vlastním bytě. Když jdete na rande, také si přece nepovídáte o tom, kdo udělá myčku. Nemáte-li zrovna chuť objednat si jídlo nebo pizzu, potom se můžete třeba zabavit deskovými hrami. V dnešní době už existuje bezpočet her, které jsou vytvořeny pro dva hráče. Pořídit si můžete například hru Patchwork, kde se hráči pokouší zaplnit co nejvíce políček látkou, a tím vyhrát, anebo Coloreto, kde zase hráči chovají různobarevné chameleony a získávají za ně body. Ať už se uchýlíte k večeři, deskovým hrám anebo třeba kartám, určitě si romantický večer v teple vašeho domova užijete.

Dalším způsobem, jak tyto večery strávit, je konečně dočíst všechny knihy, které jste měli na seznamu. Nemáte-li speciální knihu kterou si chcete přečíst, poraďte se se svými kamarády anebo se podívejte na nové knihy, které by vás mohli zajímat. Jednou z knih vydaných v roce 2017 je Držba od americké spisovatelky Danielle Steel. Tato napínavá kniha vás zavede do New Yorku, kde se spolu s párem detektivů budete pátrat po majitelce drahých šperků a její minulosti. Pokud raději čtěte české autory, pak si určitě nenechte ujít knihu Já Hlupák od Magdy Váňové. Tento příběh kostýmní manažerky Evy a sochaře Vincenta se zamýšlí nad tím, proč některé životní překážky udělají člověka silnějším, zatímco jiné mu ztíží život.

Pokud čtení není právě pro vás anebo si od čtení chcete odpočinout, pak se určitě podívejte na nějaký dobrý film. V dnešním světě plném technologie je ale těžké vybrat si na který film se podívat, a proto je dobré zaměřit se na filmy se specifickým tématem. Tato strategie se vyplatí, protože se o něčem poučíte z mnoha různých úhlů pohledu a přitom se i pobavíte. Pokud se například chcete něco přiučit o karetních hrách anebo světě kasin, můžete se jeden večer podívat na Dannyho parťáky (1960) a porovnat tento film s filmem Pařba ve Vegas (2009) a zjistit, jak se pohled na kasina změnil skrze film.

Dalším způsobem, jak se zabavit a při tom třeba vytvořit dárky pro vaše nejbližší, je naučit se dělat něco kreativního. Každý má samozřejmě svoje vlastní preference, určitě si ale můžete vyzkoušet třeba kreslení anebo malování na sklo a ozdobit si skleničky na víno. Mají-li vaši přátelé a blízcí rádi čaj, můžete jim namíchat bylinou směs speciálně jen pro ně, a celý internet se hemží mnoha nápady, které vás jistě osloví. Jedním z takových nápadů je i jednoduchá výroba plyšáčků pro vaše kamarády anebo nová výzdoba pokoje.

Zdroj: Pexels