Vyzkoušejte letos obrácený adventní kalendář!

Vyzkoušejte Vánoce naruby! Místo otvírání okýnek a pojídání čokoládek z adventního kalendáře schovejte do krabice každý den jednu nepotřebnou věc a po Vánocích tak můžete udělat radost například lidem v nouzi či zvířátkům v útulcích. Jdeme na to! 

Jaké věci odložit?

* Oblečení

Znáte pravidlo jednoho roku? Vyházejte věci ze skříně a všechny svršky přeberte. Našli jste oblečení, které jste na sobě měli naposledy před pár lety? Jsou mezi nimi i srdcové kousky, které vám už nepadnou, a jen čekáte, až se do nich zase vlezete? Pryč s nimi!

Vyřazené svršky zavezte do dětských domovů či jiných dobročinných spolků. Skvělým řešením jsou také popelnice na textilní oblečení! Jen se ujistěte, komu daná popelnice patří (podle označení popelnice nálepkou), ať máte jistotu, že se věci opravdu dostanou do potřebných rukou a nikoliv do prodeje secondhandů.

* Bytový textil

Staré povlečení, prostěradla, deky … Můžete je naložit a zavézt například do zvířecích útulků, kde si je od vás rádi převezmou. Můžete přikoupit pár balíčků piškotů a dopřejete tak krásné Vánoce i chlupatým kamarádům.

Místo vyřazených starých kousků si od Ježíška přejte nové doplňky pro vaše hnízdečko lásky a prožijte krásné večery v ložnici nejen na Vánoce. 🙂

* Hračky

Zapojte i své děti! Požádejte je, aby během předvánočního úklidu vyřadily hračky, se kterými si již nehrají. Můžete jim láskyplně vysvětlit, že si tak udělají místečko pro nové hračky od Ježíška a zároveň udělají radost dětem, které nemají takové štěstí a hračky si nemůžou dovolit.

* Ostatní

Odkládejte věci, které sami uznáte za vhodné a u kterých tak nějak tušíte, že můžou pomoci a potěšit jiné. Dejte si záležet a věci před odložením očistěte či vyperte. Krásné vánoční dárky a dobré skutky jsou rázem na světě. 🙂