Vylepšete svá okna. Jak a čím?

Okna jsou nedílnou součástí každého interiéru. Jak je vylepšit, aby nebyla tak prázdná? Pokud tápete poradíme vám několik možností. Podíváme se nejenom na možnosti klasické, ale podíváme se také na varianty moderní. Cest je hned několik, a tak se hned vrhneme na ty hlavní.

Záclony a závěsy

Začínáme naprostou klasikou, která by neměla chybět v jakémkoliv interiéru. Je však pravdou, že postupem času jsou tyto varianty nahrazovány těmi modernějšími. Pokud však chcete zůstat u klasiky, která vám z jakéhokoliv důvodu vyhovuje a líbí se vám, není to problém. Pokud je vybíráte, je třeba zvolit nejenom správnou délku, ale je třeba zaměřit se také na provedení, barvu a design. Možností je hned několik a je jenom na vás, jakou si vyberete.

Žaluzie

Pokud nechcete záclonu ani závěs, můžete jít cestou modernější. Tu dnes přinášejí žaluzie, které jsou běžnou součástí moderních bytů, stejně jako moderních domů. Klasikou jsou určitě žaluzie horizontální, které jsou instalovány do většiny oken. Vy se však můžete vydat i cestou zajímavější. Tu vám přinesou vertikální žaluzie. Hodí se hlavně tam, kde nevyužíváte klasických malých oken, ale kde jsou k dispozici spíše velké skleněné stěny. Toto řešení vám pomůže, když chcete:

  • Zamezit ohřívání interiéru
  • Eliminovat oslňování od slunce
  • Zvýšit své soukromí

Rolety

Jdeme na možnost číslo tři, kterou můžeme také označit jako tu moderní. Jedná se o rolety. I ty dnes existují v celé řadě možností, jako jsou nejenom ty venkovní, ale také vnitřní. Do této kategorie rozhodně spadají i populární plisse rolety, které nadchnou jak svou praktickou stránkou, tak nadchnou také svým designem a provedením. V tu chvíli už se nejedná jenom o prvek praktický, ale také esteticky zajímavý. Jejich hlavním hitem je to, že je nemusíte používat jenom u oken usazených klasicky ve zdi. Jsou použitelné také v případě střešních oken, což běžné řešení v podobě žaluzií, záclon nebo závěsů neumožní.