Vybíráte novou podlahu? Můžete vsadit na klasiku i moderní materiály

Důležitou vlastností každé podlahy je zejména její odolnost a snadná údržba. Po dlouhá léta zde byly podlahy dřevěné, které mohou mít velmi krásnou texturu, ale na druhou stranu jejich údržba je o něco složitější. Nemusí to být pouze dřevěná prkna, existují také plovoucí dřevěné podlahy. Mnoho lidí nedá dopustit také na klasiku v podobě dřevěných parket. Samozřejmě jsou zde zastoupeny také moderní materiály, jako jsou podlahy laminátové nebo v poslední době pak především vinylové.

Klasické přírodní materiály a návrat ke kořenům

Kterou variantu zvolíte vy? To je samozřejmě především na vašich preferencích. Každý druh podlahy má své výhody a nevýhody. V některých případech bodují zejména cenou, v jiných případech zase svými skvělými vlastnostmi a snadnou údržbou. Pokud se podíváme na klasické materiály, tak rozhodně jsou stále velmi oblíbené dřevěné parkety. Určitý comeback parket mají na svědomí jejich vlastnosti. Parkety ze dřeva totiž:

  • Jsou přírodní materiál
  • Umožňují použití na podlahové vytápění

V současné době je velmi populární trend, kdy interiérem prostupují přírodní materiály. Právě proto se parkety znovu těší oblibě. Pokud máte v podlaze instalováno podlahové vytápění, tak se nemusíte parket bát ani v tomto případě. Stačí pouze zvolit odpovídající typ podlahové krytiny, která je k této instalaci určena.

Velmi vysoká odolnost a snadná údržba

Pokud chcete v případě podlahy vsadit spíše na modernější materiály, potom je dobré orientovat se tím směrem, který materiál vám zajistí vysokou odolnost a zároveň velice snadnou údržbu. Toto vše splňuje kvalitní vinylová podlaha, která navíc velmi dobře také vypadá. Její velkou výsadou jsou ale zejména skvělé vlastnosti, mezi které patří především voděodolnost, a je tedy použitelná v kuchyni nebo dokonce v koupelně. Vlhké prostředí jí zkrátka vůbec nevadí.