Vybíráme podlahy do moderního interiéru

Máte rádi lesklé nerezové spotřebiče, kontrastní stěny, hladké a elegantní povrchy, dáváte přednost snadno umyvatelným povrchům a rozhodně nechcete záclony? Přesně takhle si představujete svůj nový nebo zrekonstruovaný byt? Inspirujte se moderními interiéry a my vám poradíme jakou zvolit podlahu.

Nebojte se nových materiálů

Klasické podlahy jako je dřevěné, laminátové nebo koberce každý z nás zná. Jedná se tradiční podlahové krytiny, které v českých domácnostech zabydlely a my je za jejich vlastnosti nechce za nic na světe vyměnit, ale moderní technologie jsou nezastavitelné a tak se objevují stále nové materiály.

Objevte například kouzlo přírodního linolea, marmolea, nebo vyzkoušejte vinylové podlahy, korek či bambus. Nejen, že nabízejí skvělé vlastnosti, ale také zajímavé barevné provedení, lákavé ceny a netradiční využití. Popusťte uzdu fantazii a zvolte do svého moderně zařízeného bytu také moderní podlahovou krytinu.

Návrat k vinylu

Měkčený vinyl – PVC se prodává v rolích, čtvercích nebo v podobě lamel. A od svého šedého předchůdce v mnohém liší. Současné moderní vinylové podlahy hrají všemi barvami, jsou k sehnání snad ve všech barevných variantách od imitace dřeva, přes kámen až po barevné výstřednosti. U imitací přírodních materiálu je skoro nemožné odhalit rozdíly. Výrobci dokáží navrhnout dekor i s prasklinami, suky nebo nedokonalostmi.

Rozdíl se u PVC podlahy pozná až podle jeho vlastností, které jsou v mnohém lepší než originální přírodní materiály. Konkrétně nemá žádný problém s vodou a vlhkostí jako je tomu dřevěných podlah. Vinyl zvládne vysokou zátěž, je pružný, ale tvrdý, teplý na dotek, a tichý, co se o laminátové podlaze říci nedá.

7285-0708538611

Příroda v podobě linolea

Linoleum je naprosto přírodní podlahová krytina, která se vyrábí z podkladové juty a směsi lněného oleje, korku, dřevité moučky, vápence a pryskyřice. Jeho největší kladnou vlastností je, že výborně izoluje teplo, a je tak vhodné do dětských a obývacích pokojů.

Přírodní marmoleum je odolné proti poškození, je přirozeně antistatické a nemnoží se na něm bakterie. Díky tomu je skvělou podlahovou krytinou do domácností, kde žijí alergici a astmatici. Vyznačuje se snadnou údržbou, stačí jen mop a čistící prostředek.

Marmoleum je pro moderní interiér stvořené

A proč zapadne do moderního interiéru? Protože je pro něj typická barevnost a nejrůznější vzory. Prodává se v desítkách barev a dekorů. Je možné ho položit v pásech, čtvercích, ale také vyřezávat laserem. Zde se objevuje prostor pro kreativní duše. Naskytuje se možnost vytvářet nejrůznější geometrické tvary, ornamenty a obrazce v pastelových, výrazných o netradičních barvách.

Příroda v podobě korku

Korek je jednou z možných alternativ, jako do svého moderního bytu dostat trochu přírody. Korek je v mnoha ohledech přehlížen a nedoceň, je to škoda. Na trhu je k dostání v podobě celoplošné, jako korkové dlaždice, které se lepí nebo v podobě plovoucí korkové podlahy.

Korová podlaha je teplá a hlavně měkká. Přímo se nabízí pro chůzi naboso. Navíc udělá radost i vaším zádům, a to právě díky pružnosti. Korek je výborným zvukovým izolantem a není náročný na údržbu.

Zkuste to s bambusem

Mezi úplné novinky patří bambusové podlahy. Často je volí bytoví designéři, když chtějí interiér výrazně odlišit a dodat mu atraktivity. Jsou oblíbené pro svou nezaměnitelnou tvrdost a odolnost vůči otěru. Jsou naprosto odolné vůči chemikáliím, úporné mastnotě, mechanickému poškození i ohni. Ani s údržbou si nemusíte dělat starosti, jednou za čas podlahu znova navoskujte a máte vystaráno.