Vyberte si stůl do kanceláře. Musí být kvalitní a šetřit vaše žáda

Vybrat si pohodlný a kvalitní stůl do kanceláře není snadné. Musí být nejen finančně dostupný, ale také pohodný, odolný a musí zapadnout do prostoru, který máte k dispozici. Měl by také nabízet úložný prostor nebo dostatek místa na vaši práci. Na co je třeba se zaměřit?

Tvar stolu

Chcete klasický rovný stůl nebo raději prostornější L rohovou variantu? Jestliže pracujete s velkými nákresy nebo potřebujete mít na stole spoustu papírů či šanonů, pak rozhodně dejte přednost velkorysejšímu stolu, kde se nebudete se svou prací tísnit. Myslete na to, že rohové stoly vyžadují velký volný kout, což ne každá kancelář nabízí.

Rozměry

Klíčová je především správná výška pracovní desky a kvalitní kancelářská židle. Určitě se zaměřte na volbu výšky desky, protože ta je pro pohodlné a zdravé psaní zásadní. Obvykle se výška pohybuje okolo 65 až 80 cm. Pokud jste ale výrazně malí nebo vysocí, je možné, že budete potřebovat speciální velikost. Vše si vyplatí vyzkoušet, anebo pořídit posuvné nohy ke stolu. Noha ke stolu totiž může mí samostatný vyjížděcí systém, a stůl tak bude univerzálnější.

Materiál

Kancelářské stoly se běžně vyrábí z LTD desek, ale mohou být také vyrobeny z masivu – pak je nejvhodnější volbou asi smrk, dub, buk nebo borovice. Samozřejmě je možné pořídit také stoly ze skla nebo různých designových materiálů, ale zkušenosti ukazují, že klasika je stejně nejlepší.

Dekor a kvalita zpracování

I pokud nechcete mít dřevěný stůl, nejčastěji budete volit alespoň dřevěný dekor. Vybírat dnes můžete ze širokého spektra barevného zpracování, které krásně doplní jakoukoliv kancelář. Asi nejuniverzálnější je bílá nebo šedá barva, ale na někoho může působit trochu studeně a sterilně. Zaměřte se také na kvalitu. Ujistěte se, že stůl se neviklá, deska a nohy k sobě pevně dosedají a šuplíky mají snadný a jistý chod.

Zdroj obrázku: terekhov igor / Shutterstock.com