Výběr ochranných rukavic podle rizik na pracovišti

Ochranné pracovní rukavice jsou základ. Zejména pokud pracujete s ostrými předměty, jste při výkonu své profese vystavováni vysokým, či naopak nízkým teplotám. Nebo pracujete s elektrickým proudem? Všechny zmíněné situace by vám bez kvalitních ochranných rukavic mohly způsobit víc než jen drobná poranění. Na jaké činnosti zvolit které rukavice? Poradíme vám.

Rukavice máčené v latexu, PVC a nitrilu

Jestliže při práci manipulujete pouze s lehkými a tupými předměty, pak není třeba mít na rukavice příliš vysoké nároky. Dostatečnou ochranu totiž poskytnou běžné rukavice máčené v latexu, PVC či nitrilu. Myslete však na to, že takovéto rukavice vás neochrání před ostrými a hrubými předměty. Skvělé jsou také máčené rukavice proti propichu či třeba pro práci v olejnatém prostředí. Máčené rukavice navíc zajišťují také protiskluznost. Tento typ rukavic využijete i v běžném životě. Například v situacích, kdy manipulujete s předměty, co by mohly vaši pokožku podráždit. Používají je například i kuchaři při manipulaci s masem, rybami a mořskými plody. Pro výběr skvělých pracovních rukavic navštivte e-shop Hoffmann Group.

Větší ochrana i při práci na zahradě

V případě, že se věnujete rizikovějším činnostem, je třeba přizpůsobit tomu i rukavice. To platí hlavně při vystavování se velkému teplu, či chladu. Kromě toho je však třeba při manipulaci s ostrými předměty myslet také na ochranu před propichem a pořezání. K tomu jsou nejlepší rukavice vyrobené z aramidových vláken, které zajistí skvělou bezpečnost i v náročných podmínkách. Tento materiál je totiž velmi odolný. Tento typ rukavic oceníte i při práci s ostrými předměty na zahradě i v domácnosti. Ochranné rukavice se vám hodí například v situacích, kdy odstraňujete keře s ostny anebo celý den pracujete například s lopatou. Zabrání totiž nejen popálení a pořezání od rostlin, ale také otlakům.

Izolační rukavice při manipulaci s elektřinou

Ochranné rukavice mají velký význam také při práci s elektrickým proudem. Vyrobeny jsou z gumových materiálů, aby vás ochránily před elektrickým výbojem. Zranění způsobená elektřinou mohou být opravdu nebezpečná, proto je nutné dbát na bezpečnost. Výboj vás totiž může ohrozit i při běžné výměně žárovky. Nestyďte si je tedy obléct, i když si doma „pouze“ vyměňujete žárovku. A ještě jeden tip při jejich výběru: čím je rukavice silnější, tím vám zajistí větší ochranu proti elektrickému proudu.

Jakákoliv manuální práce představuje určitá rizika, před kterými je třeba se chránit. Ochranné rukavice vám pomohou předcházet zraněním a poskytnou větší komfort při práci.

Zdroj obrázku:

Liderina / Shutterstock.com