Výbavička pro miminko: Co by mělo na malý přírůstek rodiny čekat?

Čekáte příchod miminka a už se nemůžete dočkat, až mu všechny ty rozkošné oblečky obléknete? Už měsíce střádáte dupačky a další potřeby pro miminko? Tak zkuste zpomalit – abyste nenakoupili spoustu zbytečností a nezjistili, že vám chybí spousta důležitých věcí. Takže maminky, co opravdu budete potřebovat?

Bez čeho se určitě neobejdete?

  • Miminko se rozhodně neobejde bez dupaček, plenek, osušek a pyžámek. Ale myslete na to, že miminka rostou opravdu rychle, proto to s počty jednotlivých kousků rozhodně nepřehánějte. Důležitá je také zásoba plenek a dětské kosmetiky – na rozdíl od dupaček není vlhčených ubrousků nikdy dost.
  • Samozřejmostí je také dětská postýlka a maminky by s dostatečným předstihem měly také pořídit dětské kočárky a autosedačky. Kočárek je třeba vybrat včas – po návratu z porodnice už maminky nemají čas ani chuť běhat po obchodech a zkoušet různé modely. Myslete také na to, že vám dítko rychle povyroste a na řadu přijde kromě hlubokého kočárku také kočárek sportovní.
  • Na miminko by měla doma čekat pořádná výbavička. Ale nenechte se unést a s nákupy to zase příliš nepřehánějte. Miminka rostou jako z vody a žádné miminko nepotřebuje skříň plnou roztomilých oblečků, ze kterých během pár měsíců vyroste. Proto myslete hlavně prakticky. Teploměr, dudlíky, lahve a lehátko do vany jsou také samozřejmostí.
Dětský kočárek
Dětský kočárek

Bez čeho se obejdete?

  • Na nebesa, kapsáře, kolotoče nad postýlku a podobné vymoženosti je ještě spousta času. Miminko stejně dlouho po narození podobné věci nevnímá. Až přijde čas na stimulaci jeho smyslů, poznáte to.
  • Další věc, bez které se obejdete, je přebalovací pult. Pokud zrovna nemáte peníze na rozhazování nebo vás trápí nedostatek prostoru, přebalovací pult si nepořizujte. Vystačíte si s jednoduchou přebalovací podložkou a navíc nebudete muset za pár let řešit, co s nepotřebným kusem nábytku.

Plyšové hračky. Pro miminka jsou mnohem praktičtější omyvatelné plastové kousky, u kterých se nemusíte bát, že si je vaše dítko bude strkat do pusy.

Zdroj obrázků: www.pinkorblue.cz