Volba mezi kompatibilním a originálním tonerem může být náročná

Výběr náhradního toneru může být pěkný oříšek. Zvlášť pokud se moc nevyznáte v jednotlivých typech a zaskočilo vás, proč je mezi nimi tak obrovský cenový rozdíl. Nemůžete se rozhodnout, jestli koupíte drahý originální toner, nebo dáte raději přednost levnější kompatibilní variantě?

Kompatibilní tonery

Jedná se o nově vyrobenou kazetu, která však pochází od jiného výrobce než od toho, který je autorem vaší tiskárny. Od originálního toneru se liší v první řadě cenou. Druhý rozdíl ale často může být i v kvalitě. Ne všechny jsou dostatečně kvalitní, aby skutečně vyšly výhodněji než nákup klasického originálního toneru. Narazit se dokonce dá i na zdravotně závadné tonery. Ujistěte se, že se jedná o certifikované a ověřené výrobky, které jsou zcela bezpečné pro použití v domácnosti.

Pozor na poškození tiskárny

Výrobci originálních tonerů samozřejmě doporučují používat pouze originální tonery. Uvádí se, že kompatibilní tonery mohou nejen poškodit tiskárnu, ale také mají menší kapacitu než originální tonery. Nicméně to jsou obavy spíše přehnané a informovaného spotřebitele by neměly děsit. I v případě, že se tiskárna poškodí používáním neoriginálního toneru, měl by prodejce opravu zajistit sám – pokud mu tedy leží na srdci jeho dobré jméno a blaho zákazníka.

Jak nakupovat tonery?

Nejlepší je nakupovat online. Zadejte si do vyhledávače číslo vašeho toneru například toner ce285a a hned se vám ukáže nabídka dostupných originálních i kompatibilních tonerů. Zkuste porovnat ceny a pečlivě si pročtěte specifikace dané náplně. Podobně to bude fungovat i u dalších běžně prodávaných tonerů, například toner q2612a. Zkuste si klidně pro zajímavost koupit jak originální, tak i kompatibilní variantu a můžete sami otestovat, která z možností vytiskne více a lépe. Ve většině případů spíše nepoznáte rozdíl.

Zdroj obrázku: Mrs.Rungnapa akthaisong / Shutterstock.com