Víte rozdíl mezi depilací a epilací?

V dnešní době je společnost zvyklá na oholené nohy, podpaždí i jiné partie ženského těla. Poslední dobou je trendy se o stejné partie starat i u mužů a nemusejí být ani nadšení sportovci, u kterých je například holení nohou běžnou záležitostí. Je však potřeba chloupky pouze neustále holit, nebo existuje i jiná alternativa? A co rozdíl mezi epilací a depilací, znáte?

Rychlé a bezbolestné krátkodobé řešení

Při depilaci se odstraňuje pouze viditelná část chloupku, kořínek chloupku zůstává a chloupek během několika dnů, někdy i v rámci jednoho dne, dorůstá, stává se viditelným a vadí. Výsledek tak není dlouhodobý a holení se musí často opakovat. Pro depilaci se nejčastěji používají jednorázové žiletky, nebo žiletková holítka s výměnnou žiletkovou hlavou. Takové příslušenství se dá snadno sehnat v každé drogerii a supermarketu.

Alternativou žiletkám je depilátor, žiletkový strojek, který je vybaven pohyblivými planžetami, které se dokonale přizpůsobují lidské pokožce. Elektrický holicí strojek se může používat jak ve sprše – tedy na mokro, tak i na sucho a pro zjištění rozdílů mezi jednotlivými modely můžete kouknout na web Sutffio.cz, který se podobným srovnáním věnuje. Planžety vydrží být déle ostré a holení je s ním rychlejší a především bezpečnější, nehrozí nepříjemné pořezání. Pro pohodlnější holení je dobré používat gel na holení, nebo žiletkovou hlavici vybavenou gelovým zvlhčujícím páskem.

Pro krásu se musí trpět – alespoň v začátcích

Při epilaci se chloupek odstraňuje kompletně, tedy včetně kořínku. Jak nadpis napovídá, epilace je často bolestivější, ale daleko déle trvanlivější řešení. Provádí se méně často a s každou další epilací se interval prodlužuje a co víc, její provádění je méně bolestivé, neboť chloupky trháním slábnou. Nejlevnější, nejméně dokonalá a poměrně bolestivá je epilace pomocí voskových pásků. Dalším řešením jsou epilační gely, na které je však řada žen citlivá a vadí jim. Poměrově výhodnou volbou je epilátor.

Epilátor je elektrické zařízení, často napájené bateriemi, nebo akumulátorem. Pracující pinzetky chloupky efektivně vytrhnou, takže není potřeba místo přejíždět vícekrát. První epilace jsou nejbolestivější, nicméně s dalšími cykly bolest slábne, až téměř zmizí. Řada epilátorů lze používat i ve vodě, což je pro řadu žen mnohem příjemnější. Dokoupit se nechá také chladící rukavice, které bolest rovněž eliminuje na minimum.

Bezbolestná IPL epilace

Pro všechny ostatní ženy, které se nechtějí neustále holit a bolesti se chtějí úplně vyhnout, je výbornou alternativou IPL epilátor. Elektrické zařízení pomocí záblesků světla ničí chloupky, které posléze vypadnou a velmi, velmi dlouho dobu nerostou. Pořízení IPL epilátoru je sice finančně nákladnější, ale již po první epilaci nebudete litovat. Vyhnete se bolesti, která vzniká při trhání včetně možného pořezání a podráždění, které si lze způsobit žiletkou.