Venkovní žaluzie a rolety jsou stylovým prvkem moderního domu

A nejsou jen prvkem stylovým, ale také v neposlední řadě vysoce funkčním. V současnosti jsou velkým hitem a neobejde se bez nich žádná moderní stavba. Má to své nepopiratelné důvody, o kterých si něco řekneme v tomto článku. Po přečtení následujících řádků tak budete mít jasno, proč mají venkovní žaluzie nebo rolety smysl.

Příjemné klima v domě

Není to tak dávno, kdy se ve velkém všude montovaly vnitřní žaluzie. Používají se stále, ale oproti žaluziím venkovním mají řadu nevýhod. Přestože žaluzie obvykle instalujeme kvůli stínění slunce a zabránění zvyšování teploty v místnosti, tak vnitřní žaluzie to plní jen částečně. Sice odstíní sluneční paprsky, ale od slunce se nahřívají a působí tak v místnosti jako radiátor. Venkovní žaluzie tímto neduhem ale netrpí, protože jsou jednoduše z vnější strany okna. Můžete tak odstínit slunce, ale zároveň si nebudete zvyšovat teplotu v místnosti. Jejich charakteristikou tak je:

  • Moderní a efektivní způsob stínění
  • Tepelná ochrana domu

Kromě toho vám umožní skvělou věc, a sice možnost větrat, i když jsou stažené. V současnosti je k dispozici na výběr velké množství barev, materiálů a provedení. Lamely mohou mít různé tvary a velikost.

Látkové venkovní rolety

Velmi oblíbeným stínícím prvkem jsou rovněž rolety. Také ty se dnes instalují do exteriérů. Některé mohou plnit funkci bezpečnostní, ale máme tady také exteriérové screenové rolety z technických tkanin. Tyto tkaniny jsou odolné proti povětrnostním vlivům a můžete se tak spolehnout na jejich dlouhou životnost.

Jak žaluzie, tak rolety lze ovládat mechanicky, ale častěji se dnes už volí pohodlné automatické ovládání vestavěným pohonem. Ovládání pak může být třeba součástí některého ze systémů tzv. inteligentní domácnosti. Montáž se provádí do kazety, která může být nad oknem na fasádě, nebo ji lze zapustit. V takovém případě je ideální zapuštění do zateplení.