Typické vůně léta, které u vás doma nesmí chybět!

Léto se pomalu chýlí ke konci, ale je těžké se ho vzdát. Vůně léta nás stále vábí a ruku na srdce, kdo by odolal. Nepouštějte léto ze svého domova! Máme několik tipů, jak si ho udržet.

Vůně květin

  • Parfém

Řada žen používá během léta odlišné vůně než po zbytek roku. Horké letní počasí si žádá lehké a osvěžující květinové a ovocné vůně. Z těžkých a silně kořeněných vůní vás může v horku rozbolet hlava nebo se dokonce udělat špatně.

  • Esenciální oleje

Éterické oleje s jemnou květinovou vůní jsou ideálním společníkem pro relaxační letní večery trávené v ložnici. Kápněte trochu olejíčku do aromalampy a zapalte ještě pár dalších svíček okolo.

Vůně ovoce, zeleniny a bylinek

  • Okurky

K nedělnímu obědu si připravte i okurkový salát. Divíte se, proč? Vůně nastrouhaných salátových okurek pocit léta umocní. Navíc je zdravý, plný vitaminů a osvěžující. Máte zahradu? Oběd s okurkovým salátem venku je za nás dokonalost sama!

  • Meloun

Vyzkoušejte tělovou kosmetiku s vůní melounu. Sladká a ovocná vůně na vaši pokožce vás dožene k hotovému „čichovému šílenství“.

  • Příchuť nedoporučujeme užívat, chystáte-li se po melounové sprše vysedávat někde venku. Místo partnera se na vás budou lepit otravné vosy. Citrusy

V zimě je pro domácí osvěžovače vzduchu populární tradiční vůně sladkého jablka a aromatické skořice. Naopak léto vpustí do vaší domácnosti lehká a jemná vůně citrusů.

  • Máta a meduňka

Bylinky mají velmi rozmanité využití. V letním provedení jsou preferovány například v čerstvých domácích limonádách. Pár snítek máty a meduňky, citrusové šťávy, vychlazené vody s pár kostkami ledu a budete si přát, ať léto nikdy neskončí. 🙂