Trpí vaše miminko kolikou?

V dětském věku se může objevit celá řada různých nemocí, které je třeba řešit. A to nejenom rychle, ale také šetrně k dětskému organismu. Pokud se podíváme na nejčastější problémy spojené s dětským věkem, mohou to být různá nachlazení a jiná nebezpečí, která vyplívají z různých bacilů kolem nás. Je ale i řada problémů, které mohou být spojeny výhradně s nízkým věkem a s tím, že dětské tělo ještě nefunguje stoprocentně. Pokud se zajímáte o podobné případy, potom zjisti více o dětské kolice. Právě tou trpí dle posledních výzkumů až čtvrtina kojenců, a to nejčastěji v období druhého a třetího měsíce života.

Jak se kolika projevuje?

Problém je poměrně jednoznačný, jelikož je spojený především s velkými bolestmi břicha. To může znamenat velmi dlouhý pláč, který stejně jako bolest doslova neustává. A jelikož právě vy jste maminkou svého dítěte, měla byste vědět, jak si s daným problémem poradit. Pokud tedy hledáte cesty, jak vyřešit intoleranci laktózy, která je hlavním důvodem daných bolestí, existuje jedno poměrně jednoduché a rychlé řešení. Jde o doplněk stravy ve formě kapek, který dokáže velmi dobře odstranit bolesti břicha, ale i doprovodné jevy, které se k tomuto problému vážou. Může se jednat například také o:

  • Křeče,
  • Nadýmání,
  • Průjmy.

Za vše může obyčejná laktóza

Co je vlastně hlavním problémem daných bolestí? Jedná se o nestrávenou laktózu, se kterou si dětský organismus právě v tomto věku zkrátka nedokáže poradit. Proto je třeba dodat mu enzym nazývaný jako laktáza. Právě ten je ideální k tomu, aby mohla být samotná laktóza správně trávena a neobjevovaly se přidružené bolestivé problémy. Podobnými problémy však nemusí trpět nutně jenom kojenci, jelikož se často můžou objevit i v pozdějším věku, a to jak u dětí, tak i dospělých. Je tedy dobré vědět o řešení, které skutečně dokáže dobře pomoci.