Trendy barvy, kterými rozzáříte svoje bydlení

Napadá vás, že by se po tmavé nevlídné zimě hodilo trochu oživit interiér vašeho domova jaro přivítat pěkně stylově? Současné barevné trendy tomu vyloženě nahrávají.

Přestože jsou letošní barvy roku většinou decentní s nádechem luxusu, bytoví designéři nám dali pár tipů na to, jakými barvami interiér prozářit. Bez ohledu na to,jestli se do vašeho bytu hodí víc teplejší odstíny nebo dáváte přednost těm chladnějším, vybrat si může opravdu každý.

Růžová to může být

Snad v naději v lepší zítřky, letos se všichni shodují na růžové ve všech jejích odstínech. Od sladké pink k fuchsiové, porozhledněte se, kde všude tato barva najde ve všem bytě uplatnění. A vůbec se nebojte kombinovat ji s červenou ve všech jejích tónech, ale s tou poněkud šetřete a použijte ji jen na menších plochách. I tak dá místu energii a drive.

Letos vládne optimismus

Pokud jde o barevné spektrum, pak tedy docela jistě vede jásavá oranžová a zářivá žlutá. Tyto barvy povzbuzují a dodávají energii a dobrou náladu. A rozhodně nemusí být jen na stěnách, dopřejte si v klidu třeba žlutou pohovku nebo oranžové závěsy. I oranžovou barvu můžete směle kombinovat s červenou, zvlášť pokud sáhnete po ovocných odstínech broskvové, třešňové či jahodové.

Nemusí být přímo ultra violet

Přestože je barvou roku, není nutné, abyste ji do svého interiéru komponovali násilím. Jestli se vám víc líbí nebo hodí levandulová nebo aubergine, prostě sáhněte po jiných odstínech fialové. V každém případě jsou momentálně trendy i tmavší syté varianty, tak se nebojte ve výběru odvázat. Fialová působí tu vesele, tu sofistikovaně, ale vždy pozvedá celkový dojem o další level.

Ještě stále greenery

Zelené se nemusíte vzdávat ani v letošním roce. Je barvou naděje a růstu a v interiéru si najde uplatnění vždycky. Kromě svěží zeleně zkuste sáhnout po tyrkysové a hitu letošní sezóny – do smaragdova zbarvené syté oceanside.