Toužíte po domácím miláčkovi? Proč sáhnout po zvířátku z útulku

Přemýšlíte nad domácím mazlíčkem? Nad pejskem nebo kočičkou, kterým byste vy dali domova oni vám na oplátku spoustu nezištné lásky? Pokud nejste rozhodnutí pro konkrétní plemeno a navíc s “papíry”, abyste mohli objíždět výstavy, zkuste zapátrat v útulcích v okolí vašeho bydliště.

Jestli jste někdy v minulosti navštívili útulek pro opuštěná zvířata, asi jste museli silně bojovat s vnitřní touhou odvést si alespoň jedno domů. A možná jste neodolali a dnes už víte, proč si vzít domácího mazlíčka z útulku. 

Zachráníte život

Samozřejmě nechceme tvrdit, že pokud si nevezme te zvíře z útulku, je odsouzené k nebytí. Spíš je to tak, že bez lásky, zavřený v kotci strádá a chřadne, až může svůj život vzdát. Především ale je adopce zvířátek z útulku určitým bojem s množírnami – když nebude zájem o psy z množíren, nebudou tak nesmyslně týrat své fenky k opakovaným vrhům. Zvířata z těchto pochybných chovů, která se neprodají, tak jako tak končí v útulku, jen bez zisku pro majitele. A právě těmto tvorům můžete poskytnout potřebnou péči a lásku a doslova jim životy zachránit. 

Získáte parťáka na celý život

Útulky jsou plné odložených mláďat, které ještě nemají nějakou pohnutou historii, řada z umístěných psů a koček ale už má nějakou zkušenost s lidmi. A je jich poměrně hodně, kdo nemá na bývalé majitele, bohužel, nepříjemné vzpomínky. Takovým zvířátkům můžete pomoci naleznout znovu důvěru v lidi, chce to jen mít s nimi velkou  trpělivost. Odměnou vám bude skutečně nepodmíněná láska, především pokud jde o pejsky. Ti dokážou své páníčky milovat i za cenu vlastního života.

Uvolníte prostředky pro záchranu dalších zvířat

Tím, že dáte domov psovi nebo kočce z útulku, umožníte provozovatelům zachránit další tvorečky. Kapacita těchto zařízení totiž je omezená a prostředků na provoz také není moc. Přes veškerou snahu pracovníků útulku a veškerou péči o zvířata, domov tak nikdy nenajdou. Ten jim můžete dát jen vy.