Top trendy v kuchyních pro rok 2019

Kuchyně v roce 2019 budou ve znamení kombinace klasického a moderního pojetí, zajímavých kontrastních textur a elegantních povrchů. Vrací se barevnost a přírodní materiály, do popředí se dostávají digitální technologie a integrované spotřebiče. Jestli dosud v  kuchyni vedla bílá a lesklá, je nejvyšší čas na změnu: letos jednoznačně vede černá matná.

Materiály a barevnost

Kámen, dřevo i kůže by se v trendy kuchyních měly na chvíli usadit. Nábytek z přírodního ratanu, čedičové dlaždice a svítidla ve vintage stylu budou skvle doplňovat kovové kohoutky a úchyty v barvy mosazi i zlata či dekorace z juty. Vsaďte na pracovní plochu z vysoce leštěného mramoru, který bude skvěle kontrastovat s matně černými přístroji nebo detaily na nábytku. Černá dodá tu správnou dramatičnost.

Do už trochu nudných monochromatických kuchyní konečně vtrhnou barvy. Letos vsaďte na barevné čalounění židlí i na barevné skříňky. Díky tomu nebude ani příliš drahá renovace vaší současné kuchyně. Letos se v kuchyních objeví kromě vládnoucí švestkové a navy modré i myslivecká a olivově zelená. Současným trendem je zvolit nábytek ve dvou kontrastních barvách, například dřevěné korpusy s barevnými dvířky.

Žhavé tipy pro kuchyň

Rustikální styl podtrhne obklad z přírodního kamene, a to až do stropu, na čela zásuvek a prostě všude tam, kam se hodí.

Tmavé barvy vždy vyvažujte veselými detaily a dostatečným osvětlením, kuchyň by nikdy neměla být místem ponurým.

V kuchyni je hodně ultramoderních přístrojů a digitálních technologií, které nám usnadňují život. Nechceme ale žít na vesmírné lodi, proto vyvažujeme přírodními materiály a retro prvky. Kuchyň musí zůstat místem teplým, přívětivým, skutečným srdcem domova.

Jestli jste dosud odolávali, momentální trend diktuje otevřené regály na místo vrchních uzavřených skříněk. Opačným směrem jde chytře ukrytý úložný prostor, včetně skříněk bez viditelných úchytů, kde dvířka otvírá zabudovaný motorek.