Toner do tiskárny je stejně důležitý, jako samotná tiskárna

Přemýšlíte nad koupí tiskárny? V tom případě byste se měli zamyslet rovnou i nad tonerem, který do ní budete používat. A to dříve, než vám vaše nová tiskárna nahlásí, že vám dochází barva. Můžete totiž koupit levnou tiskárnu, ale poté lehce prodělat při koupí nových tonerů.

Koupit originální toner se vyplatí

Každá tiskárna vám poděkuje, pokud do ní budete kupovat originální tonery – a tím prodloužíte její životnost. Na trhu jsou sice cenově nejdostupnější variantou neoriginální náplně, ale zakoupit levné tonery od originálních výrobců již také není žádný problém. Originál náplně mají také tu výhodu, že s nimi vytisknete více než s těmi neoriginálními. Díky tomu nakonec stejně neušetříte.

Na co se zaměřit při koupi toneru

Jednou z nejoblíbenějších značek tiskáren, která je dostupná na českém trhu, je značka Canon. I zde platí pro zachování její životnosti zvolit toner Canon. Je třeba si dát pozor, jaký typ tiskárny máte, protože tato společnost má výběr tiskáren velký, aby uspokojili každého zákazníka. Zda je laserová, nebo inkoustová, její modelovou řadu a označení. Přejdete tak nepříjemnostem, kdy sice máte tiskárnu i toner od stejného výrobce, ale nebude vám sedět.

Prodejci tonerů vycházejí svým zákazníkům vstříc

Prodejci náhradních tonerů jich nabízí široký výběr a snaží se nabízet náplně od všech značek, které jsou na trhu. Někdy se však stane, že přesně tu, kterou potřebujete vy, zrovna nemají. Nemusí to být neřešitelný problém. Napište jim. Vždy se snaží vyjít zákazníkovi vstříc a sehnat i náplně, které nenajdete v nabídce.

Věnujte tonerům do tiskárny svou pozornost. Pokud si nejste úplně jisti, zda jste vybrali ten správný, raději se poraďte s odborníkem. A nezapomeňte, že prázdný obal od toneru nepatří do koše! Je vždy třeba myslet na jeho ekologickou likvidaci. I s tímto vám umí poradit prodejce náplní.

Zdroj obrázku:

antpkr / Shutterstock.com