Tipy na lehkou letní snídani

Snídaně je důležitá i v létě, je totiž nezbytným zdrojem energie po noční regeneraci. Dny bývají horké, proto během dne není moc chuti k jídlu, obvykle se spokojíme jen se salátem, případně nějakým lehkým jídlem. Proto musí být snídaně nabitá živinami, aby nám  v průběhu dne nechyběly.

Při přípravě jídla myslete na to, že je důležité, aby byla snídaně složená ze všech makroživin, tedy ze sacharidů, bílkovin i tuků. Dopoledne  si můžete dopřát sacharidů víc, protože je v průběhu dne beze zbytku spálíte. Jaká jsou tedy jídla vhodná pro letní snídani?

Chia pudinky

Chia pudink není pudink, jak ho známe, jsou to chia semínka rozmíchaná v mléce nebo jiné tekutině. Díky svým jedinečným vlastnostem nasají tekutinu a znásobí svůj objem. Během pár hodin tak vznikne gel, který zasytí a zároveň nám dodá po ránu spoustu živin. Pudink si můžete připravit  večer a nechat ho přes noc v lednici. Ráno máte snídani ihned po ruce.

Over night oats – vločky přes noc

Další snídaně, kterou si připravíte už večer a ráno jen sníte, jsou ovesné vločky. Večer si vločky v misce smíchejte s mlékem a nechte je přes noc nabobtnat. Ráno stačí vytáhnout hotovou snídani z ledničky a doplnit ovocem, oříšky, nebo čtverečkem hořké čokolády. TAková rychlá snídaně zasytí i osvěží.

Léto je čas smoothie

V létě je dostatek ovoce i zeleniny, připravit si smoothie plné vitamínů i živin proto není žádná věda. Zkuste třeba něco exotického a přeneste se aspoń v myšlenkách na nádherné pláže.

Na tropické smoothie použijte 1 mražený banán (může být i čerstvý, ale zmrazený dodá smoothie krémově hustou konzistenci), půlku čerstvého manga, hrst na kostičky nakrájeného ananasu a šťávu z ½ většího pomeranče. Vše rozmixujte, nalijte do misky a dozdobte na kolečka nakrájeným kiwi, hrstí borůvek nebo posypeme strouhaným kokosem.