Také spárovací hmota a tmel tvoří vaši domácnost

Voděodolná spárovací hmota nemá využití pouze v potravinářském a chemickém průmyslu, ale velmi dobře ji využijete také při stavbě nebo rekonstrukci vašeho domova. Její údržba je jednoduchá a spolu s těsnícím tmelem tvoří skvělý pár.

Do koupelny či kuchyně použijte epoxidovou spárovačku

Při přestavbě například koupelny nebo kuchyně, vsaďte na epoxidovou spárovací hmotu. Porézní se sem nehodí. Tato spárovačka má hladký povrch a nevsakuje do sebe vlhkost. Proto pokud je vaše priorita hlavně čistá, hygienicky přijatelná kuchyň nebo koupelna, váš výběr hladké epoxidové spárovačky je jasná volba. Špína se na ni neudrží, odolá mastnotě a lehce se čistí. Tyto spárovačky jsou speciálně navrženy tak, aby zabránili tvorbě plísně.

Výhody spárovací hmoty

Spárovací hmota krom zabránění tvorby plísně by měla být voděodolná. Důležitou vlastností je také stálost barvy. Nikdo nechce po pár letech přemýšlet, jakou barvu spárovačky vlastně kdysi použil. Proto je také na místě její vysoká odolnost proti chemickým látkám. Práce s ní by měla být díky krémové konzistenci snadná, aby to zvládli i domácí kutilové. Se spárovací hmotou jde ruku v ruce také těsnící tmel.

Barevné těsnící tmely

Barevné těsnící tmely ochrání namáhavá místa vašeho obkladu před nechtěnými prasklinami. Aby tmel splnil svůj účel, musí dobře splynout se spárovačkou, proto se vyrábí velké množství odstínů. Měl by mít ale i jiné přednosti. V závislosti na místě použití je nutné, aby byl voděodolný a odolný proti vysokým teplotám. Musí být pevný, ale zároveň pružný a elastický. Spárovačka nejen na kamenný obklad musí být odolná proti plísním.

Spárovacích hmot i těsnících tmelů existuje hned několik druhů, nebojte se zeptat a poradit se s profesionálním obchodníkem. Jistě vám rád poradí, který typ těchto materiálů je vhodný právě pro váš záměr.