Jak sušit prádlo v zimě?

Podzim nám kraluje v celé své kráse a nebude to tak dlouho trvat a o slovo se přihlásí studená zima. Zima je období, během kterého se pro nás hodně věcí mění – a jednou z nich je i sušení prádla. Přiznejte se, že si i vy někdy položili otázku, jak sušit prádlo v zimě? Zatímco ještě na podzim lze tu a tam, když počasí dovolí, vyhodit prádlo na balkon. Jenže jak to dělat v zimě?

Jak sušit prádlo v zimě?

Tak na tuhle otázku dnes společně najdeme odpověď 🙂

  • Dejte ho ven, i když mrzne

    Když se řekne „jak sušit prádlo v zimě“, každého rozumně smýšlejícího člověka okamžitě napadne, dát ho ven. No jo, ale vždyť tam přece mrzne! A víte co? Vůbec to nevadí! Voda uvnitř oblečení zmrzne a poté led přejde do plynného skupenství, takže ze zmrzlých triček, kalhot, povlečení a utěrek rázem budete mít normální prádlo, jako kdybyste ho sušili doma. Oproti tomu ale bude doslova perfektně vyvětrané a zbavené veškerých bakterií, které by se v něm mohly schovávat.

  • Dejte ho tam, kam moc nechodíte

    Další z možností, jak sušit prádlo v zimě, je sušit ho doma. Pokud se rozhodnete pro tuhle variantu, například ve dnech, kdy bude venku pršet, pak pro sušení vyberte takovou místnost, která se dá dobře větrat a která není přes den tolik frekventovaná. Zároveň by to měla být místnost, která je vytápěná, takže třeba pokoj pro hosty, který využíváte jen občas nebo pracovna.