Stolní lampy do ložnice – jak vybrat tu správnou?

Ložnice není jen místem oddávání se sladkému snění. Na tom, jak naše ložnice vypadá a jak se v ní cítíme, hodně záleží. Ložnice odráží nejen naše představy, nároky, ale i životní styl. Ještě okamžik s knihou, nastavit budíka, poslední čtvereček čokolády a náš poslední dotek dne bude patřit právě lampičce na nočním stolku.

Vlastně ne pokaždé, protože stolní lampy a lampičky nabízejí nespočet variací, které lze umístit v blízkosti našeho odpočinku. Mohou to být lampičky dotykové nebo na dálkové ovládání.

Jak vybrat lampičku do ložnice?

Před samotným nákupem je vždy vhodné důkladně promyslet, k čemu všemu bude lampička sloužit. Zda před usnutím potřebuji světlo, jsem vášnivý čtenář, hraji hry na tabletu, poslouchám hudbu nebo prostě jen tak ještě chvíli ležím a zevluju. Stejně jako lustry jsou právě lampičky jedním z nejdůležitějších typů osvětlení.

Designová stolní lampička
Designová stolní lampička

Pořizujeme-li si lampičku pro čtení, potřebujeme, aby kužel světla dopadal na stránky knihy. K tomuto účelu se hodí vyšší stolní lampy, případně nemáme-li noční stolek, lze použít lampičku s klipem a uchytit jí třeba na čelo postele. Ovšem má-li lampička v ložnici sloužit spíš pro orientaci či k dekoraci, není potřeba lpět na směru vyzařovaného světla a můžeme zvolit spíš designový kousek.

Praktický pomocník po ruce

Stolní lampy do ložnice zajistí, že nebudeme muset hledat v noci po tmě sklenku s vodou nebo si svítit mobilem. Zkrátka lampička vyřeší tento neduh, navíc ozdobí noční stolek, který by jinak působil prázdně. Výhodou lampiček je jejich mobilita. Lampičku lze snadno přemístit z jednoho místa na druhé, pokud se nám na jednom místě už okouká. Stolní lampy patří společně s těmi nástěnnými i stropními svítidly k základním svítidlům domácnosti. Funkci zastávají jednak praktickou, což se týká zejména lampiček, jež zajistí osvětlení pro pracovní stůl, ale i estetickou a pomáhají s relaxací po náročném dni.