Stihněte ještě poslední dovolenkové termíny

Hlavní dovolenková sezóna už sice skončila, ale stále ještě máte příležitost vyrazit do světa za teplem. Pokud jste dosud nestihli dovolenou, nevěšte hlavu. Můžete to napravit. V některých destinacích si můžete užít sluníčko, prohřátý písek pláží, modré moře i oblohu nad ním.

Ušetříte i několik tisíc korun

Levná letní dovolená se dá uskutečnit i nyní. Posezónní termíny dovolených jsou velice výhodné. Můžete díky nim ušetřit třeba 30 % z ceny, což v celkovém součtu činí i několik tisíc korun. Pokud si například objednáte zájezd za 15 000 Kč v plné ceně, potom 30% sleva znamená, že zaplatíte v podstatě o 5000 Kč méně. A takový rozdíl už samozřejmě ulehčí rodinnému rozpočtu.

Zažijete poloprázdné pláže

Využijte proto období před blížící se zimou. Cestujte do Turecka, které díky své poloze je i během začínajícího podzimu stále slunečnou destinací. Uvítá vás teplý písek pláží, které budou v porovnání s červencovými a srpnovými termíny poloprázdné. Budete si proto moci dovolenou pořádně užít. Jestliže nemáte rádi velké davy lidí, v  termínech na přelomu léta a podzimu vám nikdo překážet nebude. Naopak si vychutnáte klid.  Potěší vás příjemné prostředí letovisek v Alanyi nebo Antalyi, riviéry Belek, Kemer nebo Side. 

Přibalte si dobré boty

Než vyrazíte na cestu, měli byste si dobře promyslet, co si přibalit do zavazadla. Kromě letních věcí na koupání a pláž byste neměli zapomenout vzít si i pár kousků oblečení a oděvů, které zahřejí v přechodném období. Vezměte si dámské polobotky, které vás ochrání i v případě chladnějšího počasí. Teď už musíte i na jihu počítat s občasnými nižšími teplotami. Boty musí být zároveň kvalitní i pohodlné. Díky dobrému oblečení se za nepříliš příznivého počasí můžete vydat třeba na trhy za nákupem různých suvenýrů, případně na prohlídku historických měst.