Stěhujeme se! Jak se z toho nezbláznit?

Když se řekne stěhování, většina lidí si okamžitě vybaví spoustu krabic, nehorázný nepořádek, chaos panující všude kolem a hlavu plnou otázek, jak se z toho všeho nezbláznit. Pokud už jste se někdy stěhovali, pak si určitě umíte představit, co všechno tenhle proces obnáší. Stěhování začíná už dávno před tím, nežli se z původního bydlení začnou odnášet první krabice do stěhovacího vozu a ani zdaleka nekončí ve chvíli, kdy jsou všechny krabice na místě a klíče od starého domova předány novému majiteli. Není se čemu divit, že se ptáte sami sebe: jak se z toho nezbláznit?!

Jak zvládnout stěhování a nezbláznit se

Při stěhování se určitě vyplatí mít organizační schopnosti a to především co se týče balení věcí. Už jen ta představa, že musíte úplně všechny věci zabalit, převézt a pak zase vybalit a uklidit na patřičné místo je pořádně děsivá. Věřte ale, že pokud si dáte už u balení věcí záležet, pak si ušetříte spoustu práce i starostí.

  • Stěhování jako v bavlnce

    Každý z nás má doma něco křehkého, ať už je to nádobí, vázy, porcelán po babičce atd. Všechny tyhle věcí si zaslouží maximum péče, kdy je potřeba, abyste je pečlivě zabalili – nejlépe do bublinkové folie, která se dá dnes snadno koupit a následně je ještě vložit do krabic, ve kterých budete mít nastříhané noviny. I když se vám to teď zdá jako mravenčí práce, která vám zabere spoustu času, buďte si jistí, že se vynaložený čas vyplatí a vy si do nového bydlení odnesete věci vcelku, ne v podobě několika střepů.

  • Pečlivé třídění

    Samozřejmostí by mělo být pečlivé třídění jednotlivých věcí a jejich ukládání do dostatečně označených krabic. Na krabice si určitě napište, co se v krabici nachází, do jaké místnosti patří, převážíte-li v ní něco křehkého, napište to tam.

  • Co nepotřebujete, musí pryč

    I když je stěhování náročnou akcí, která vás bude stát spoustu času i energie, je to zároveň ideální příležitost k tomu, abyste si ve svých věcech udělali pořádek. A v tomto případě platí, že nostalgie a vzpomínky musí jít stranou. Všechny věci, které nechcete, nepotřebujete nebo nepoužíváte buď vyhoďte nebo někomu darujte – třeba do charity. Přece si nebudete nové bydlení hned od začátku zahlcovat zbytečnostmi.