Starý dobrý přímotop

Na trhu najdeme řadu přídavných topidel, ale většinou je první volbou u lidí klasický přímotop neboli teplovzdušný ventilátor. Proč tomu tak je má mnoho důvodů, kromě pořizovací ceny, je jeden z nich i ten, že je nejznámější a lidé nemají moc informací o tom, že existují také jiná topidla jakými jsou například olejový radiátor, infrazářič, keramické topidlo či karbonový zářič.

Výhody přímotopu

Pro koupi klasického přímotopu ale spíše hovoří jeho výhody. Hned tou první je nízká pořizovací cena. Žádné topidlo není tak levné jako teplovzdušný ventilátor, který seženete již za pár stovek korun. Domácnosti, které musejí otáček každou korunu, proto volí právě přímotop. Nízká pořizovací cena ale není jeho jedinou výhodou.

Na druhé místo v pomyslném žebříčku výhod by se dala zařadit mobilita zařízení. Teplovzdušný ventilátor je lehký, takže ho lze do jiné místnosti přemístit bez větších problémů. Přenesete ho prostě tam, kde ho zrovna budete potřebovat. A když pojedete o víkendu na chalupu, jednoduše ho dáte do kufru a nemusíte mít přístroje dva.

Velkou výhodou je dále skladnost teplovzdušného ventilátoru, kterou oceníte zvláště v menších bytech. Určitě vám nebude překážet například na dně skříně nebo ho jednoduše dáte tam, kde budete mít zrovna místo. Malé rozměry přímotopu jsou jeho velkou výhodou.

Stejně tak je jeho výhodou snadné ovládání. Zapnete ho do zásuvky a můžete ho okamžitě používat. Jen si nastavíte intenzitu a teplotu proudícího vzduchu.

V neposlední řadě je přímotop bezúdržbový. Snad kromě občasného odstranění prachu se již o jeho údržbu nemusíte vůbec starat.

Díky těmto výhodám se není čemu divit, že s nástupem studených dnů mizí přímotopy závratnou rychlostí z regálů kamenných obchodů a ze skladů e-shopů.

Úskalí přímotopu

Při nákupu topidla byste měli brát ohledy na zdraví členů vaší domácnosti. Přímotop určitě nekupujte, pokud s vámi ve společné domácnosti žije alergik nebo astmatik. Přístroje se zabudovaným ventilátorem totiž víří prach a je proto nevhodný pro lidi s respiračními problémy. Při jeho intenzivním používání se také připravte na vyšší účty za elektřinu. Z pohledu častého a dlouhodobého přitápění je výhodnější zvážit pořízení olejového radiátoru.

Přes tato negativa je stále teplovzdušný ventilátor nejoblíbenějším druhem topidla. A co vy? Máte doma nějaký?