Správný výběr těhotenského a mateřského spodního prádla

Těhotenství rozhodně patří k nejkrásnějšímu období v životě ženy, ale mimo krásných okamžiků sebou přináší i potřebu obměnit šatník. Přibude-li do vaší rodinky brzy nový přírůstek, pak věnujte pozornost následujícím řádkům.

Těhotenské a mateřské spodní prádlo nepředstavuje pouze usnadnění práce při kojení, ale dodá vašim prsům patřičnou podporu a šmrnc. I během těhotenství se dá nosit slušivé spodní prádlo. Během svého těhotenství se rozhodně nemusíte vzdát touhy po skvěle vypadajícím prádle.

Požadavky na těhotenské a mateřské spodní prádlo

Jedná se o specifickou kategorii oděvů, které musí v sobě skloubit hned několik požadavků. Takové prádlo musí být vysoce funkční, pohodlné, vyrobeno z kvalitních materiálů a vzhledově estetické. Dnes se nabízí mnoho typů provedení prádla, stačí si jen vybrat mezi klasikou, bokovkami a jinými střihy, které se mohou měnit dle fáze těhotenství.

Bezprostředně po porodu zase oceníte kojící podprsenky vyrobené z pohodlných a kvalitních materiálů. Jsou nejen velmi praktické, ale i elegantní. V pestré nabídce těhotenského a mateřského prádla najdete i pěkné noční košilky a další doplňky, které vám zpříjemní život.

Praktické a elegantní těhotenské prádlo

I nasávající maminky si mohou vybrat těhotenské spodní prádlo, jež je stejně elegantní jako běžné spodní prádlo. Jen je vyrobeno tak, aby zvládlo vaší průběžně měnící se postavu a přizpůsobilo se všem potřebám těla. V době těhotenství lze vybírat z pestré nabídky těhotenského prádla od podprsenek, kalhotek, punčoch, pyžam, a to vše s ohledem na slušivý vzhled a především bezpečí děťátka. Tento speciální sortiment vás bude doprovázet řadu měsíců, protože ani porodem to nekončí.

Mateřské spodní prádlo

V období po porodu oceníte podprsenky umožňující pohodlné kojení, stahovací kalhotky či korzety, které šetrným způsobem stahují povolené bříško a nejen do večerních šatů. Nošení takového prádla usnadňuje a zrychluje období regenerace, než se opět dostanete do formy. Zapomeňte na umělé, neprodyšné a škrábavé materiály. Ty nesvědčí nikomu, obzvlášť pak v době těhotenství nebo po porodu. Dopřejte si komfort v podobě pohodlí. Dobrou zprávou je, že to nemusí být na úkor vzhledu.

Jak vybrat správně spodní prádlo?

Klíčovým aspektem je jednak materiál, správná velikost a střih. Materiál: během těhotenství se mnoho žen nadměrně potí, proto tento bod mějte na paměti. Střih: Vyvarujte se laciných podprsenek s výztuží a nekvalitně všitými kosticemi – podprsenka by neměla omezovat ani tlačit do prsní tkáně. V případě větších prsou zvolte raději vyšší střed a širší ramínka. Velikost: Během těhotenství si nevystačíte pouze s jednou velikostí, protože se prsy budou průběžně měnit. Nekupujte však ve snaze ušetřit podprsenky o tři čísla větší. Když už tak maximálně o jedno číslo větší košíčky, které lze v případě potřeby doplnit vycpávkou.

Další zajímavé články o těhotenství najdete na webu maminyamimina.cz .