Správná náplň pro vaši tiskárnu je základ. Jaká to je?

Došla vám barva v tiskárně? Pokud ano, není žádným problémem pořídit novou. Můžete ji pořídit nejenom na internetu, ale také v kamenných prodejnách s výpočetní technikou. A jaká je ta správná náplň pro vaši tiskárnu? Podívejte se s námi.

Inkoust, nebo prášek

Zde hraje roli to, jakou máte tiskárnu. Na trhu dominují dva druhy. První jsou tiskárny inkoustové, a tomu by měla také dopovídat náplň. Příkladem je třeba cartridge HP 650. Druhým typem jsou tiskárny laserové, do kterých se používají takzvané tonery. Jedná se o náplně, ve kterých se nenachází inkoust, ale nachází se v nich velmi jemný prášek, který slouží právě k samotnému tisku.

Originál, nebo alternativa

I toto je otázka, kterou si musíte položit. Na trhu dnes existují dva druhy náplní. První varianta je označovaná jako originální. Příkladem může být  náplň HP 300. Její charakteristikou je fakt, že je vyráběna přímo výrobcem, který produkuje i vaši tiskárnu. Je tedy označena i logem dané firmy. Základní charakteristika daných náplní je celkem jasná:

  • Stoprocentní kompatibilita s tiskárnou
  • Perfektní kvalita tisku
  • Vyšší cena

Potom tu jsou alternativní náplně. I ty budou do vaší tiskárny pasovat. Kvalita tisku bývá srovnatelná, a pokud jde o cenu, tak bývají levnější. I proto je lidé hlavně na běžné použití volí raději.

Černá, nebo barevná

I toto je otázka, kterou si před výběrem musíte položit. Která barva došla, poznáte celkem jednoduše – bude vám to hlásit vaše tiskárna. Pokud je to barva černá, jednoduše ji koupíte a vyměníte. Pokud barevná, existují dvě možnosti. Jsou tiskárny, které mají všechny tři barvy instalované odděleně, a potom tiskárny, kde jsou všechny tři barvy součástí jedné náplně. U druhé možnosti nemáte v podstatě jiný výběr, než výměnu všech tří. U první pořídíte jenom tu barvu, která reálně chybí a je ji třeba nahradit.